środa, 18 kwiecień 2018 09:46

Co jest niezbędne do otrzymania pożyczki pozabankowej i gdzie szukać chwilówek?

Otrzymanie pożyczki pozabankowej jest znacznie łatwiejsze, niż skorzystanie z tego samego produktu w zwykłym banku. Jednak, aby możliwe było zawarcie umowy pożyczkowej i przelanie pieniędzy na nasze konto, koniecznie musimy dostarczyć pożyczkodawcy potrzebne do finalizacji dokumenty. Nie wszystkie firmy pożyczkowe będą wymagać kompletu dokumentów. Jeśli zależy Ci na minimum formalności, sprawdź ranking pożyczek i przekonaj się, która oferta przemawia do Ciebie najbardziej i jest najatrakcyjniejsza.

Chwilówki bez dokumentów

Tak, dobrze przeczytałeś/aś! Na rynku znajdziemy firmy pożyczkowe, które nie będą wymagać od nas przesłania żadnych dokumentów. Jednak nie oznacza to, że do takich podmiotów możemy wnioskować bez podawania informacji o sobie. Mimo, że niektóre firmy nie wymagają od nas skanu dowodu osobistego, to jednak poproszą nas o podanie numeru i serii dowodu, a także numeru PESEL.

Pożyczka na dowód

Hasło "szybka pożyczka na dowód" jest bardzo popularne wśród firm pożyczkowych chcących przyciągnąć uwagę nowych klientów. Czy jest jednak możliwe uzyskanie pożyczki na dowód? Tak, jak najbardziej. I na dodatek wcale nie jest rzadkością. Do otrzymania pożyczki wymagane będzie wypełnienie wniosku, a także okazanie dowodu osobistego. Nie musisz się jednak obawiać, że czeka Cię wycieczka do punktu firmy pożyczkowej. Wystarczy, że wyślesz im zdjęcie swojego dowodu lub skan drogą mailową.

Zaświadczenia o dochodach

Część firm pożyczkowych może wymagać od nas również zaświadczenia o dochodach, dlatego zanim złożymy wniosek, warto jest wybrać się do swojego pracodawcy i poprosić o wydanie stosownych dokumentów. Pamiętajmy jednak, że jako nasze dochody możemy przedstawiać wszystkie źródła, a których otrzymujemy pieniądze. Jeśli dostajesz rentę, alimenty, czy świadczenia socjalne, również przygotuj stosowne dokumenty, które potwierdzą ich otrzymywanie. Zawarcie we wniosku pożyczkowym wszystkich zaświadczeń o dochodach może podnieść Twoje szanse na otrzymanie pożyczki.

Pożyczka i wyciąg z konta

Aby ułatwić swoim klientom ubieganie się o pożyczkę, firmy pożyczkowe zamiast wymogu przedstawienia zaświadczeń o dochodach, mogą poprosić nas o wyciąg z naszego konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy czas, ale również nie będziemy zmuszeni do wypełnienia dziesiątek rubryk dotyczących naszych dochodów i zobowiązań finansowych we wniosku pożyczkowym. Wyciąg z konta umożliwia firmie pożyczkowej sprawdzenie w jakiej wysokości otrzymujemy swoje miesięczne wpływy, a także czy są one regularne. Pożyczkodawca zweryfikuje również wysokość naszych miesięcznych zobowiązań, a także fakt, czy płacimy rachunki regularnie.

Znajdź najlepszą pożyczkę dla siebie

Poszukiwanie najlepszej oferty pożyczkowej może zająć wiele czasu, gdy informacji na temat warunków poszukujemy indywidualnie na każdej stronie parabanku. Jeśli chcecie oszczędzić czas, a także uzyskać najlepsze porównanie ofert, skorzystajcie z rankingu pożyczek problemfinansowy.pl.

Czytany 233 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.