środa, kwiecień 24, 2024
poniedziałek, 28 luty 2022 18:12

Jak dbać o paznokcie hybrydowe?

lakiery hybrydowe brokatowe lakiery hybrydowe brokatowe pixabay

Paznokcie hybrydowe cieszą się niesłabnącą popularnością – są metodą manicure, która zapewnia długotrwały, estetyczny efekt utrzymania koloru.

Aby jednak cieszyć się pięknem tak wykonanej stylizacji, potrzeba odpowiedniej pielęgnacji. W tym artykule podpowiadamy, co jest najważniejsze dla utrzymania atrakcyjnego efektu i zachowania koloru hybrydy.

Troska o hybrydy – co wyróżnia ten rodzaj stylizacji?

Metoda „hybrydy” polega na nałożeniu specjalnego rodzaju lakieru na naturalnej płytce paznokcia, a następnie utrwaleniu za pomocą lampy UV. Paznokcie hybrydowe cieszą się dużym wzięciem ze względu na szybki czas realizacji, prostotę metody, długotrwały efekt, a nawet możliwość wykonania ich samodzielnie, w domowych warunkach. Jedynym przeciwwskazaniem są choroby paznokci lub uczulenie na substancje zawarte w lakierze.

Jeżeli manicure hybrydowy został wykonany prawidłowo, profesjonalnie – efekt utrzymuje się ok. 2-3 tygodni. Znaczenie ma jakość użytych preparatów (np. lakiery hybrydowe brokatowe powinny być starannie wyselekcjonowane i odpowiednio dobrane), ale także urządzeń (lampy UV) i akcesoriów. Sprzęt, kosmetyki, doświadczenie – to wszystko odgrywa dużą rolę, ale po wykonaniu stylizacji wiele jest w Twoich rękach. Musisz wiedzieć, jak dbać o paznokcie hybrydowe, aby korzystny efekt utrzymał się jak najdłużej. Poznaj zatem skuteczne i polecane metody pielęgnacji.

1. Pozwól paznokciom rosnąć

Być może w ciągu 2-3 tygodni Twoje paznokcie w widoczny sposób urosną, co z kolei skłania do ich skrócenia. Jeżeli jednak nosisz hybrydy, zostaw nożyczki, pilnik czy obcinak w kosmetyczce. Nie używaj ich, nie skracaj paznokci! Jeśli to zrobisz nawet w delikatny sposób, naruszysz brzeg paznokcia i strukturę hybrydy. Lakier po prostu zacznie schodzić, a efekt bardzo szybko przestanie być atrakcyjny.

2. Nie usuwaj skórek

Już po niecałych dwóch tygodniach od wykonania hybrydy coraz widoczniejsze stają się skórki – szczególnie gdy były odsuwane patyczkiem albo radełkiem. Ponowienie tego zabiegu może spowodować nieestetyczny wygląd stylizacji paznokci.

3. Chroń dłonie

Ręczne mycie naczyń, nie wspominając o używaniu detergentów do czyszczenia łazienek czy kuchni, to prawdziwe, podwójne zagrożenie dla paznokci hybrydowych. Stylizacja niszczy się zarówno od myjek i kontaktu z różnymi powierzchniami, jak i od działania chemii. Jeżeli zajmujesz się domem, pamiętaj o zakładaniu rękawiczek, które ochronią lakier.

4. Pielęgnuj paznokcie, skórki i dłonie

Podstawą do zachowania koloru i trwałości lakieru jest stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Dlatego:

  • nawilżaj skórki oliwką, olejem kokosowym czy lnianym;
  • regularnie wykonuj maski nawilżające dłonie, np. z dodatkiem siemienia lnianego,
  • stosuj naturalne, dobre jakościowo kremy do rąk, szczególnie jeżeli dłonie wymagają częstszego mycia czy są narażone na niekorzystne czynniki.

5. Powierz zdejmowanie hybrydy specjalistce

Aby cieszyć się pięknem i zdrowiem paznokci, hybrydy należy powierzać stylistkom kompleksowo, czyli zarówno do zakładania, jak i zdejmowania. Samodzielne zdejmowanie bez doświadczenia może skończyć się okaleczeniami i głębokimi zniszczeniami płytki, co uniemożliwia powtórzenie zabiegu w najbliższej przyszłości. Dlatego Korzystaj z pomocy polecanych i doświadczonych stylistek paznokcie, które specjalizują się w hybrydach, a także korzystają z jakościowych preparatów, np. ze sklepu https://nailu.pl/.