Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 kwiecień 2021 18:57

Ekspres do kawy w firmie. Jakie modele są najczęściej wybierane?

Caffegrano Caffegrano pixabay

Kawa jest dla wielu osób fundamentem każdego poranka, ponieważ ten aromatyczny napój pobudza i daje energię do działania.

 

Wypicie filiżanki kawy poprawia nastrój i napędza do działania, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że w pracy pije się jej najwięcej. Czym kierować się zatem przy wyborze ekspresu do kawy do kawy i biura oraz, które modele ekspresów są obecnie najczęściej wybierane?

Czym kierować się podczas wyboru ekspresu do kawy dla firmy?

Gorąca kawa to najważniejszy element dnia w każdej firmie czy korporacji – zaparzenie porannej kawy jest swego rodzaju rytuałem rozpoczynającym dzień pracy. Dlatego też ekspresy do kawy do firmy muszą wyróżniać się przede wszystkim doskonałą trwałością, ponieważ każdego dnia korzystają z nich dziesiątki osób. Dla wielu osób jedna kawa w ciągu dnia pracy, to zdecydowanie za mało, dlatego ekspres do kawy do firmy powinien być przede wszystkim wydajny. Popularne ekspresy do kawy ciśnieniowe są w stanie zaparzyć nawet do 300 kaw w ciągu jednego dnia. Taki ekspres musi także posiadać odpowiednio duży zbiornik na ziarna kawy oraz zbiornik na wodę – w ekspresach kawowych dla firmy normą jest odpowiednio 1200 g ziaren kawy i 2 litry wody. Dzięki tak pojemnym zbiornikom nie trzeba co chwilę dosypywać kawy i dolewać wody. Podczas wyboru ekspresu do kawy dla firmy i biura, warto wziąć pod uwagę bardzo ważny element, jakim niewątpliwie jest ilość napojów kawowych, które przygotować może ekspres. Cappuchinno, Latte Macchiato, Americana, Espresso, Caffe Latte, Romano, Freddo – rodzajów kaw jest dziś naprawdę sporo, dlatego ekspres do kawy ciśnieniowy używany w firmie lub biurze powinien przyrządzić najpopularniejsze rodzaje kaw.

Które modele ekspresów do kawy dla firm są dziś najpopularniejsze?

Ekspres do kawy dla firmy nie może być zwykłym ekspresem, którego używa się w domach jednorodzinnych, ze względu na swoją wydajność. Wśród wiodących firm produkujących ekspresy do kawy dla firm, najpopularniejsze są marki: Dr.Coffee, Nivona, Necta, Jura, Gaggia, HLF czy Kaffit, zaś najczęściej wybierane modele to: Cafe Romatica 1030 od Nivona, Dr.CoffeeF12 Plus oraz model 1700F od HLF. Takie ekspresy kosztują więcej, niż ich jednorodzinne odpowiedniki, jednakże wydajność ekspresów do kawy do firm sprawia, że ich zakup jest dla firmy czy przedsiębiorstwa bardzo opłacalną inwestycją. Co więcej, takie ekspresy doskonale sprawdzają się także w zastosowaniu komercyjnym, czyli w barach, restauracjach, na stacjach paliw, w hotelach i kawiarniach.

Jeżeli poszukujesz wydajnego ekspresu do kawy do firmy, to najlepszym wyborem będzie https://caffegrano.pl, czyli oficjalny dystrybutor najlepszych ekspresów do kawy, który oferuje także profesjonalny serwis.