Wydrukuj tę stronę
środa, 12 czerwiec 2019 10:42

Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

Obiad komunijny Obiad komunijny

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

Przyjęcie komunijne w domu – plusy i minusy

Dlaczego sporo przyjęć komunijnych odbywa się właśnie domu? Na rozwiązanie to decydują się osoby, które lubią gotować, chcą jak najbardziej zaoszczędzić na organizacji uroczystości i najlepiej czują się „u siebie”.  Domowa atmosfera, większa prywatność i nieco niższe koszty z pewnością przemawiają na korzyść tego wyboru.

Jednak minusem obiadu komunijnego w domu jest z pewnością konieczność poświęcenia mnóstwa czasu na układanie listy produktów, zakupy, przyrządzanie potraw i późniejsze sprzątanie po gościach, co bywa naprawdę męczące (nawet, jeśli zaprosimy tylko najbliższą rodzinę, gotowania i zmywania będzie mnóstwo). Wszystkim muszą zająć się gospodarze – od A do Z, co dla wielu, często bardzo zapracowanych rodziców jest stresujące i wyczerpujące. Należy również nastawić się na to, że przyjęcie zorganizowane w domu będzie z pewnością trwało znacznie dłużej niż to w lokalu, co, jak wiadomo, nie każdemu odpowiada.

Zalety i wady przyjęcia komunijnego w restauracji

Nie da się ukryć, że większość osób, które wybierają obiad komunijny w lokalu gastronomicznym, kieruje się przede wszystkim wygodą i własnym komfortem. Zlecając organizację wydarzenia drugiej stronie (czyli obsłudze restauracji), nie jesteśmy zmęczeni i zestresowani jeżdżeniem po sklepach, sprzątaniem, gotowaniem czy dekorowaniem stołu i możemy w 100% cieszyć się z przyjęcia przez dziecko sakramentu, zamiast zaprzątać sobie głowę kwestiami organizacyjnymi (przykładowo tracąc czas, stojąc „nad garami” w kuchni).

Restauracja, która jest doświadczona w organizacji tego typu uroczystości, poza standardowym menu dla dorosłych powinna zaoferować nam również potrawy dedykowane specjalnie dla najmłodszych gości. Przyjęcie w lokalu to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin, które mieszkają w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Trudno mówić o komforcie zaproszonych gości, gdy muszą oni „gnieść” się w niewielkim salonie, przez co najmniej kilka godzin. Wybierając przestronną restaurację z ogródkiem, sprawimy, że dzieci będą miały gdzie się bawić i dać upust swojej niespożytej energii, a dorośli mogli w spokoju rozmawiać i delektować się lampką wina.

Minusem tego rozwiązania jest mniejsza swoboda i ograniczone poczucie prywatności.

Jeśli chodzi o aspekt finansowy, nierzadko okazuje się, że przyjęcie komunijne w restauracji równa się wydatkom, jakie musimy poświęcić na zakupy, zużyte paliwo, prąd oraz gaz przygotowując wszystko w domu. Dlatego, zanim zabierzemy się za samodzielną organizację całego przedsięwzięcia, warto zorientować się, jakie są koszty przygotowania tego rodzaju imprezy okolicznościowej w co najmniej kilku lokalach, możemy naprawdę pozytywnie się zdziwić.

Jeśli chcą Państwo zorganizować przyjęcie komunijne w lokalu gastronomicznym w stolicy i zastanawiają się, jakie eleganckie restauracje w Warszawie nadają się do tego typu uroczystości, warto dobrze zastanowić się nad wyborem lokalu, na przykład kierując się rekomendacjami znajomych czy rodziny lub stawiając na znane nam miejsce, w którym sami chętnie się stołujemy. Pierwsza lepsza restauracja to duże ryzyko - stanowczo odradzamy takie rozwiązanie.

 

Czytany 664 razy

Artykuły powiązane

 • Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania

  Szycie ubrań to wcale nie takie proste zadanie, jak wydaje się większości osób. Oczywiście projektanci artystyczni w pewien sposób mają łatwiej, ponieważ muszą oni zaprojektować i stworzyć jedynie jeden egzemplarz swojej kreacji. Jeśli jednak chodzi o marki, które chcą zrobić coś innowacyjnego, muszą one trzymać się z góry ustalonych procedur.

 • Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

  Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

 • Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową

  Dlaczego niektórzy producenci odzieży od lat utrzymują się na rynku, natomiast inni przegrywają w walce z konkurencją? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od niskiej jakości obsługi klienta, skończywszy na słabej reklamie. Najczęściej jednak to sam produkt decyduje o tym, czy firma odzieżowa ma szanse zaistnieć na rynku.

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?