Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 kwiecień 2020 16:49

Środki dezynfekujące do prania - jakie powinny być?

Mr Ziggi Mr Ziggi

Pranie to najłatwiejszy sposób na dezynfekcję tkanin. Jednak aby dezynfekcja przebiegła poprawnie, należy wybrać odpowiedni produkt i zapewnić warunki, które umożliwiają mu oczyścić tkaninę z wszelkich zabrudzeń. Jakie powinny być środki dezynfekujące? Tłumaczymy w artykule!

 

Właściwości dezynfekujące

Dobry proszek lub płyn dezynfekujący do prania powinien przejść przez zaawansowane badania i testy laboratoryjne, podczas których można potwierdzić skuteczność jego działania. Wybierajmy przede wszystkim produkty, które posiadają certyfikaty i zaświadczenia jakości. Wówczas możemy być pewni, że środek jest bezpieczny nie tylko dla naszej skóry, ale i dla pranych w nim tkanin.

Standardowe środki do prania nie mają właściwości dezynfekujących, dlatego aby pozbyć się z tkanin wszelkich zanieczyszczeń - bakterii, grzybów czy roztoczy kurzu domowego, należy użyć wody w wysokiej temperaturze (nawet 90 stopni Celsjusza). Dezynfekcja termiczna może powodować szybsze niszczenie się tkanin - znacząco narusza strukturę włókien. Częste pranie w takich warunkach może sprawić, że będziemy musieli często wymieniać ubrania, pościel czy ręczniki. Aby temu zapobiec, korzystajmy z innowacyjnych produktów. Proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI aktywują swoje działanie dezynfekujące już w 40 stopniach Celsjusza, więc nawet standardowe pranie pozwoli nam całkowicie pozbyć się zanieczyszczeń z tkanin. 

Hipoalergiczny proszek dezynfekujący

Ze środków dezynfekujących często korzystają osoby cierpiące z powodu alergii lub posiadające bardzo wrażliwą skórę. Dlatego to niezwykle istotne, aby skład tych produktów był całkowicie bezpieczny i wolny od alergenów. Jednymi z takich szkodliwych i intensywnie działających substancji są te odpowiedzialne za zapach produktu - lepiej, jeśli będziemy ich unikać, bo mogą podrażnić nasze drogi oddechowe. Dobry środek dezynfekujący powinien być zatem oparty na działaniu łagodnych, bezpiecznych składników, przy jednoczesnym skutecznym usuwaniu alergenów i groźnych drobnoustrojów z tkanin. Choć to połączenie może wydawać się trudne do osiągnięcia, nie jest niemożliwe! Produkty Mr. ZIGGI doskonale sprawdzają się do dezynfekcji tkanin, które mają styczność ze skórą alergika, osób ze skłonnością do podrażnień, a także dzieci.

Mr Ziggi

Mr Ziggi

  

Ekologiczny produkt dezynfekujący do prania

Środki o intensywnym działaniu mogą być niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Substancje takie jak fosforany i zeolity będące częścią składu wielu proszków nie są rozpuszczalne w wodzie, więc osadzają się na dnach jezior i rzek. Chcąc zadbać nie tylko o bezpieczeństwo naszej skóry czy tkanin, ale i o ekosystem, sięgajmy po produkty, które nie powodują zanieczyszczeń. Proszki Mr. ZIGGI nie tylko mają rozpuszczalny w wodzie skład, ale również mają opakowania pochodzące z recyklingu, które później także można ponownie przetworzyć. Produkcja środków opiera się na metodach pozwalających na zaoszczędzenie prądu, a energię czerpie się z odnawialnych źródeł. Dzięki temu minimalizuje się negatywny wpływ na środowisko naturalne. Częste pranie nie będzie już wiązało się ze szkodzeniem ekosystemowi! 

Wydajność i ekonomiczność

Proszki do prania potrafią być drogie - tym bardziej, jeśli mają specjalne działanie. To ważne, aby wybierać środki o skoncentrowanej formule. Wówczas nie będziemy potrzebowali dużej ilości produktu do zrobienia prania, a standardowe opakowanie starczy nam na dłużej. Wydajność proszku to także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie będziemy mieli już potrzeby częstego uzupełniania zapasów. W przypadku gospodarstw domowych,  w których często robi się pranie (ze względu na małe dzieci lub alergików), to rozsądne rozwiązanie!  

Media