Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 kwiecień 2022 18:47

Jak pielęgnować torebki damskie ze skóry naturalnej?

torby ze skóry naturalnej torby ze skóry naturalnej pexels

Torby ze skóry naturalnej, choć trwalsze od tych wykonanych ze skóry ekologicznej, nie są niezniszczalne. O ile przetarcia wynikające z intensywnego użytkowania sprawiają, że torebka ze skóry naturalnej nabiera wyjątkowego charakteru, to jednak warto pielęgnować i odpowiednio przechowywać torebki ze skóry naturalnej.

Dzięki temu ulubiona torebka skórzana damska posłuży Ci przez długie lata!

Po pierwsze: właściwe użytkowanie

Damskie torebki skórzane różnią się między sobą nie tylko kształtem i kolorem, ale również rodzajem skóry, z której zostały wykonane. Delikatniejszy materiał może ulec pod wpływem silnego słońca czy opadów deszczu. Zamszowa torebka skórzana z całą pewnością nie przepada za wilgocią! To jednak nie wszystko: torby damskie skórzane na ramię są często tak pojemne, że chowamy w nich wiele niepotrzebnych na co dzień przedmiotów. W efekcie nie tylko dźwigasz zbędne kilogramy, ale również narażasz swoją torebkę na uszkodzenia. Nawet najtrwalsze włoskie torebki skórzane nie wytrzymają nadmiernego obciążenia, szczególnie jeśli są to modele wyposażone w cienkie uszy lub pasek. Nie ryzykuj, że torebka ze skóry naturalnej zniszczy się zbyt szybko tylko dlatego, że chowasz w niej zbyt wiele! Jeśli nie używasz torebki ze skóry, przechowuj ją w pudełku tekturowym lub owiń w papier. Co pewien czas warto wyjąć ją na kilka godzin, by zapobiegać rozwojowi bakterii czy pleśni.

Po drugie: regularne czyszczenie

Zarówno torby ze skóry naturalnej (https://panitorbalska.pl/torebki-skorzane) licowej, jak i z zamszu wymagają czasem wyczyszczenia. Świeże zabrudzenia usuwaj za pomocą ściereczki delikatnie nasączonej wodą z domieszką mydła. Na wszelkiego rodzaju plamy narażone są zwłaszcza torebki z jasnego zamszu: w tym wypadku z pomocą przychodzi delikatna szczoteczka lub... gumka do ścierania. Powinna być śnieżnobiała i bez żadnego nadruku, ponieważ kolorowe gumki mogą pozostawiać na zamszu ślady. Dobrym rozwiązaniem jest także połączenie wody z octem. Jeśli natomiast nie ufasz domowym sposobom, możesz zakupić specjalny preparat chemiczny do czyszczenia skóry. Po zakupie torebki możesz także zdecydować się na impregnację za pomocą specjalnej pasty lub ochronnego sprayu; zanim jednak pokryjesz środkiem całą torebkę, sprawdź działanie produktu na niewielkiej powierzchni.

Torba skórzana damska – pielęgnacja krok po kroku

Zacznij oczywiście od wyjęcia z wnętrza torby wszystkich przedmiotów. Sprawdź, czy podszewka nie jest uszkodzona oraz czy nie wymaga czyszczenia, usuń również wszelkie okruszki czy papierki. Jeśli wewnętrzny materiał jest mocno zabrudzony, usuń plamy za pomocą delikatnego płynu do prania. Pozostaw torebkę do wyschnięcia – dopiero gdy materiał będzie całkowicie suchy, przejdź do kolejnego etapu, czyli czyszczenie z zewnątrz. Delikatnie wyczyść plamy, ale pamiętaj – torebki nie wolno przemoczyć, dlatego zamiast strumienia bieżącej wody użyj ściereczki lub wacika. Jeśli nie planujesz chwilowo używania torebki, zawiń ją w papier lub włóż do pudełka i umieść z dala od źródeł ciepła.