Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 sierpień 2020 18:01

Szczoteczki soniczne a elektryczne - czym się różnią?

najpopularniejsze modele elektrycznych szczoteczek do zębów najpopularniejsze modele elektrycznych szczoteczek do zębów

Codzienna higiena jamy ustnej stanowi punkt wyjściowy porannych przygotowań każdej osoby, bez względu na wiek, pochodzenie czy miejsce zamieszkania. Zdrowie, piękne zęby i nienaganny uśmiech to marzenie wielu z nas.

W spełnieniu tego pragnienia pomoże regularna troska o dokładne szczotkowanie zębów. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu maksymalnych korzyści z tego codziennego rytuału - poniżej prezentujemy przydatne i skuteczne narzędzia, czyli szczoteczki elektryczne i soniczne.

 

Jaka szczoteczka elektryczna będzie trafnym wyborem?

Większość osób, które zmieniły dotychczasową szczoteczkę manualną na elektryczną, nie wyobraża już sobie powrotu do tradycyjnego sposobu czyszczenia uzębienia. Dlaczego? Wbudowany timer, różne tryby pracy i stosowanie mniejszego nacisku podczas higieny jamy ustnej - to tylko początek zalet. Dzięki mniejszej główce elektryczna szczoteczka do zębów może dotrzeć w trudno dostępne miejsca, takie jak okolice siódemek czy ósemek. Poza tym - kilka tysięcy obrotów na minutę i ruchy rotacyjne także świadczą o wydajniejszej pracy urządzenia. Wymienne końcówki stosowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami i zaleceniami stomatologa sprawią, że Twoja najlepsza szczoteczka elektryczna uchroni Cię od ścierania szkliwa i zapewni zdrowy uśmiech.

Szczoteczka soniczna a elektryczna - poznaj różnice

Warto zaznaczyć, że szczoteczki soniczne to jeden z rodzajów szczoteczek elektrycznych. Nie są odrębną kategorią, a raczej kolejnym wariantem, który powstał w wyniku rozwoju zaawansowanych narzędzi do higieny jamy ustnej i dopasowaniu ich do indywidualnych preferencji użytkowników.

Jeśli zastanawiasz się, czy i jaka szczoteczka soniczna będzie odpowiednia dla Ciebie - oto kilka wskazówek.

Soniczne szczoteczki działają w wyniku wykorzystania fal dźwiękowych, które są emitowane przez pracujące włosie. Finalnym efektem jest rozbijanie przez nie łańcuchów bakterii. Zaletą tego urządzenia jest możliwość dotarcia do nawet najtrudniej dostępnych miejsc podczas szczotkowania.

 szczoteczka soniczna a elektryczna

szczoteczka soniczna a elektryczna

Jaka szczoteczka elektryczna na początek?

Oral-B Vitality 3D White to podstawowy model klasycznej szczoteczki elektrycznej.

Ta elektryczna szczoteczka do zębów opiera się na działaniu ruchów oscylacyjnych i rotacyjnych, co pozwala jej skutecznie czyścić i wybielać zęby niż tradycyjnym modelom. Wbudowany timer pozwoli zadbać o zachowanie odpowiednio długiego czasu poświęconego na szczotkowanie i w efekcie - przyczyni się do usunięcia przebarwień. Uniwersalność urządzenia oraz mnogość pasujących do niej główek sprawia, że Twoja najlepsza szczoteczka elektryczna może być także używana przez innych członków rodziny. Jeśli mnogość dostępnych na rynku modeli przytłaczała Cię - teraz już wiesz, jaka szczoteczka elektryczna będzie słusznym wyborem na rozpoczęcie przygody z zaawansowanymi metodami dbania o higienę jamy ustnej.

Więcej propozycji można znaleźć w rankingu, który prezentuje najpopularniejsze modele elektrycznych szczoteczek do zębów.

Jaka szczoteczka soniczna na początek?

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku nieustannie pojawiają się nowe urządzenia do higieny jamy ustnej. Jeśli marzy Ci się najlepsza szczoteczka soniczna - oto kilka sprawdzonych propozycji, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Szczoteczka Oral-B Genius X to przykład ultra-innowacyjnego rozwiązania, które stanowi połączenie szczoteczki soniczno-rotacyjnej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Opracowana metoda rozpoznaje styl szczotkowania i dostosowuje go do codziennych nawyków, gwarantując tym samym uzyskanie najlepszych efektów. Przed uszkodzeniem dziąseł chroni wbudowany czujnik nacisku, który sygnalizuje zbyt agresywne szczotkowanie.

Pozostałe modele szczoteczek sonicznych znajdują się w rankingu szczoteczek sonicznych na portalu Terdeals.com.

Teraz kiedy już wiesz, że szczoteczka soniczna a elektryczna różnią się między sobą, ale stanowią razem nowoczesne narzędzia do zapewnienia pięknego uśmiechu - wybór odpowiedniego modelu powinien być już łatwiejszy. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsza szczoteczka soniczna nie zapewni pożądanych efektów, jeśli nie będzie regularnie stosowana. Systematyczne szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie zapewni spektakularne rezultaty, dzięki którym elektryczna szczoteczka do zębów będzie już stałym elementem w Twojej łazience.