czwartek, 20 maj 2021 15:27

Mysimba - czy to skuteczny lek wspomagający odchudzanie?

Recepta online Mysimba Recepta online Mysimba pixabay

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną na którą cierpi coraz więcej osób. Niestety związana jest nie tylko z nieprawidłowym BMI, czyli nadmierną wagą, ale również chorobami współistniejącymi, takimi jak choćby cukrzyca typu II czy też nadciśnienie tętnicze.

W przypadku osób, u których występuje przynajmniej jedna choroba towarzysząca otyłości zaleca się stosowanie leku na receptę Mysimba. Co ważne, receptę można otrzymać w przychodni online, czyli bez wychodzenia z domu, na podany numer telefonu.

Lek Mysimba

Lek Mysimba stosowany jest przy nadwadze i otyłości, a także występowaniu cukrzycy typu II, dyslipidemii, czy wyrównanym nadciśnieniu tętniczym. Granica BMI przy której można stosować lek to 27 kg/m2. Średnia cena tych tabletek wydawanych tylko na receptę wynosi ok. 450 zł za 112 sztuk. Kuracja lekiem trwa 16 tygodni, przy czym w pierwszym tygodniu zażywa się jedną tabletkę rano, w drugim jedną rano i jedną wieczorem, w trzecim dwie rano i jedną wieczorem, a w czwartym dwie rano i dwie wieczorem. Dawka w czwartym tygodniu zostaje utrzymana przez kolejnych 16 tygodni. Potem następuje konsultacja lekarska. Utrata masy ciała powinna wynosić przynajmniej 5%. Warto wiedzieć, że tabletki na odchudzanie Mysimba mają dwie substancje aktywne. Są to chlorowodorek naltreksonu, a także chlorowodorek buprioprionu, które wzajemnie na siebie oddziałują, hamują mechanizmy neurochemiczne powodujące uczucie łaknienia. Tabletki Mysimba nie mogą być stosowane przez kobiety planujące ciąże, kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby świeżo po odstawieniu alkoholu, cierpiące na niewydolność wątroby, czy nowotwory ośrodkowego układu nerwowego, cierpiące na afektywną chorobę dwubiegunową, jadłowstręt, żarłoczność psychiczną, uzależnione od leków, czy chore na nieuregulowane lekami nadciśnienie tętnicze. Oczywiście przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję czynną lub pomocniczą.

Mysimba recepta

Warto sięgnąć po lek Mysimba. Recepta jest łatwo dostępna, wystarczy tylko zarejestrować się w przychodni online i wypełnić stosowny formularz dotyczący stanu zdrowia. Lekarz ocenia czy tabletki w danym przypadku mogą zostać przepisane. E recepta na lek Mysimba zostaje wypisana od razu po pozytywnej weryfikacji i przesłana na podany w formularzu numer telefonu. Recepta online Mysimba może być zrealizowana w każdej aptece. Oczywiście warto sprawdzić wcześniej dostępność leku online. W przypadku gdy nie ma go na stanie może zostać sprowadzony z hurtowni. Wszystkie formalności dotyczące recepty na lek Mysimba można zatem załatwić bardzo dyskretnie, bez wychodzenia z domu. Trzeba jedynie udać się do apteki, by wykupić receptę.

Mysimba lek - skuteczność

Na pewno wszystkich interesuje jaką skuteczność ma lek wspomagający odchudzanie Mysimba. Warto podkreślić, że w trzech badaniach, w których wzięło udział 4500 pacjentów średnio redukcja masy ciała w okresie kuracji wyniosła od 3,7 do 5,7%, podczas gdy u grupy przyjmującej placebo było to od 1,3-1,9%. Zmniejszenie masy ciała o 5% w badaniach dotyczyło grupy stanowiącej od 28-42%. Natomiast o 10% masa ciała zmniejszyła się u 13-22% pacjentów. Stąd warto zauważyć, że istotnie lek może skutecznie wspierać proces odchudzania.

Warto skorzystać z konsultacji online, by otrzymać receptę na lek Mysimba. Może on wspomagać proces utraty masy ciała w połączeniu z racjonalną i zbilansowaną dietą, a także ćwiczeniami. Wtedy kuracja daje najlepsze rezultaty. Przychodnia online jest gwarancją dyskrecji i szybkiego załatwienia recepty, a przy tym profesjonalnej konsultacji medycznej.