Wydrukuj tę stronę
czwartek, 22 październik 2020 17:13

Mozaika do kuchni – nad blatem, na podłodze, a może jako element zdobniczy? Poznaj nasze inspiracje

mozaika do kuchni mozaika do kuchni

Włączenie mozaiki w aranżację kuchni doda wnętrzu nieco charakteru i pozwoli podkreślić jego piękno. Gdzie można zamontować mozaikę, by uzyskać najbardziej spektakularny efekt?

 

Mozaika daje ogromne możliwości aranżacyjne. Do naszej dyspozycji jest mnóstwo przeróżnych kształtów i kolorów. Jeśli dobrze się zastanowimy, to możemy uzyskać nie tylko funkcjonalnie wykończoną przestrzeń, ale przy tym stylową i efektowną. Przyjrzyjmy się bliżej temu, gdzie możemy ją zamontować.

Dlaczego warto postawić na mozaikę do kuchni?

Zanim skupimy się na tym, gdzie sprawdza się najlepiej, wyjaśnijmy, dlaczego w ogóle mozaika do kuchni jest tak atrakcyjna. Cechuje ją duża wytrzymałość, odporność i uniwersalność. Bez względu na to, jaki styl aranżacyjny i kolorystyka są w kuchni, znajdziemy coś ciekawego, co urozmaici wystrój. Szczególnie modne i oryginalne zarazem są mozaiki złożone z płytek heksagonalnych, arabesek, czy w kształcie rybich łusek. Poza tym jest łatwa w montażu i można ją ułożyć nawet na nierównej i pełnej krzywizn powierzchni.

Przestrzeń nad blatem

Bez zwątpienia pierwszym miejscem, o którym pomyślimy w związku z mozaiką, będzie przestrzeń pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami. Mozaika z powodzeniem zastąpi szklaną grafikę lub płytki ceramiczne. Łatwo będziemy mogli wyczyścić powierzchnię, jeśli zabrudzi się w trakcie gotowania, a przy tym możemy zyskać ciekawą dekorację.

Mozaikowy blat

Chociaż rozwiązanie to raczej rzadko pojawia się we wnętrzach, są domy, w których mozaika zdobi blat. Wtedy też wzrok będzie koncentrować się na blacie i to on będzie jedną z głównych dekoracji wnętrza. Decydując się na taki wariant, pamiętajmy o tym, jakie czynności wykonuje się w kuchni – tylko niektóre mozaiki będą odpowiednie, przygotowywanie posiłków na większości płytek będzie niewygodne.

Wzorzysta podłoga

Wyspa w centrum uwagi

Bardzo interesujący efekt uzyskamy, jeśli mozaiką wyróżnimy wyspę kuchenną. Projektanci nieraz podkreślają, jak istotny jest podział pomieszczeń na strefy użytkowe. Dzięki mozaice możemy to uzyskać znacznie łatwiej. Decydując się na mozaikę przy wyspie kuchennej, nie tylko wyodrębniamy strefę użytkową, ale wyspa staje się najbardziej dekoracyjnym elementem wnętrza.

A może jako dodatek?

Mozaika wcale nie musi znajdować się na dużej powierzchni! Szlaczek z małych płytek, ornament, mozaikowy obraz – to wszystko robi wrażenie i wcale nie musi zajmować całej ściany. Wystarczy, że odpowiednio rozmieścimy płytki na mniejszej powierzchni i więcej ozdób nie potrzeba.

Media

artykuły sponsorowane copywriting