Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 listopad 2020 16:35

Jak jeść, by mniejsze porcje syciły tak samo, jak te duże?

catering dietetyczny catering dietetyczny

Wprowadzenie diety odchudzającej do Twojego jadłospisu, wiąże się najczęściej z dwoma zmianami – jesz mniej i inaczej. Musisz się przeprosić z warzywami i pożegnać ze słodyczami. Zamówiłaś catering dietetyczny i już wiesz, że to liche śniadanko nie zapewni Ci udanego startu na cały dzień? Zapewni, musisz tylko zmienić swoje podejście.

Celebruj posiłki

Musisz coś zjeść, ale szkoda Ci marnować na to tyle czasu, dlatego podczas posiłków, czytasz gazetę, oglądasz telewizor, albo kończysz ważny projekt? Zmień to! Jedząc powoli i koncentrując się tylko na posiłku, będziesz szybciej syta, nawet przy mniejszej porcji. Podczas ulubionego filmu, nawet nie wiesz kiedy, na Twoim talerzu ląduje dodatkowa porcja kalorii. Od teraz jedz ciszy i przy dobrym świetle. Na posiłek przeznacz też więcej czasu – jedz więc powoli, a małe kęsy żuj dłużej. Jedzenie dziel nożem na mniejsze kawałki. W ten sposób dasz mózgowi sygnał, że jesteś syta, mimo że zdecydowanie zjesz mniej.

Schowaj wielkie talerze

Catering dietetyczny oparty jest na mniejszych porcjach i zredukowanej liczbie kalorii. To bowiem najprostszy sposób, by schudnąć, ale i by utrzymać upragnioną wagę. Na wielkim talerzu taka „licha” porcyjka wydaje się zdecydowanie za mała, by zaspokoić głód i tak to również odbiera Twój mózg. Sprytnie się więc oszukuj. Nawet podczas obiadu korzystaj z mniejszych talerzyków, które wypełnione po brzegi jedzeniem, będą dostatecznie sycić oczy i mózg.
Z początku ten trik nie będzie jednak działał. Musisz bowiem walczyć również ze swoimi przyzwyczajeniami. Dlatego w pierwszych dniach wdrażania diety, możesz talerz wypełnić np. sałatką z rukoli, albo surówką z marchewki. Efekt osiągniesz również, jeśli serwowaną na obiad pierś z kurczaka, podzielisz na mniejsze kawałki, dzięki czemu optycznie zwiększysz ilość jedzenia.

Dbaj o regularne posiłki

Głód potrafi wiercić wielką dziurę nie tylko w brzuchu, ale przede wszystkim w głowie. Kiedy pojawiają się mdłości, zawroty czy złe samopoczucie, to przestajesz myśleć o diecie. Zwyczajnie chcesz zaspokoić głód, otwierasz więc lodówkę i zamiast rozsądnie, powoli i świadomie, uzupełniasz zapasy na cały tydzień z góry. Zacznij dzień od pożywnego śniadania i miej plan na cały dzień. Do obiadu potrzebujesz jeszcze coś przekąsić i nie powinien to być ani pączek ani bułka pszenna z solidną porcją marmolady. Dlatego, na początku wdrażania diety, catering dietetyczny może Ci pomóc w realizacji celu. W lodówce czekać będzie na Ciebie II śniadanie i obiad – żadnych pokus po drodze.

Eliminuj niezdrowe przekąski małymi krokami

Od teraz jesz zdrowo, świadomie i mało. W Twojej diecie nie ma miejsca na czekoladę, batoniki, czy słone paluszki. Wyrzucasz więc pierwszego dnia wszystkie niezdrowe produkty, by nie kusiły Cię, zwłaszcza wieczorem, kiedy oglądasz film, albo czytasz książkę. To dobry pomysł, zwłaszcza, że decydując się np. na catering dietetyczny w pięciu zrównoważonych posiłkach, znajdziesz również słodki deser.
Może jednak, zwłaszcza na początku wdrażania diety, pojawić się silna tęsknota za starymi nawykami. Jak ją pokonać. Wystarczy, że spróbujesz dopiąć ulubione spodenki, by przypomnieć sobie, dlaczego rozpoczęłaś dietę. Ochota na czekoladę czy chipsy szybko przejdzie, jeśli zobaczysz, że wciąż w pasie musi ubyć Ci spokojnie z kilka centymetrów.

Z niezdrowych przekąsek nie musisz jednak rezygnować całkowicie. Zamiast całej tabliczki czekolady, zjedz np. dwie kostki, albo wyznacz cztery dni, w których nie będziesz jeść słodyczy i trzy dni, w których pozwolisz sobie na małe grzeszki.

Media

artykuły sponsorowane copywriting