Wydrukuj tę stronę
środa, 28 kwiecień 2021 09:43

Herbata owocowa – dlaczego warto po nią sięgać?

herbaty owocowe herbaty owocowe pixabay

Herbaty owocowe na stałe zagościły w życiu wielu Polaków, co wynika m.in. z ich dużej dostępności i łatwości w przygotowaniu. Czym tak naprawdę są herbaty owocowe i jakie są ich główne zalety?

Herbata owocowa – co to jest?

Na wstępie warto wyjaśnić, że tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak herbata owocowa. Herbata jest naparem przyrządzanym z liści i pąków roślin należących do rodzaju kamelia, jednak z uwagi na podobną formę i sposób przygotowania, mianem herbaty określa się również napoje sporządzane z suszu owocowego.

Herbaty owocowe dostępne są na rynku w dwóch postaciach – sypane i w saszetkach. Pierwsze z nich, całkiem słusznie, uważane są za bardziej wartościowe. W wysokiej jakości herbatach sypanych znajdziemy suszone kawałki owoców i przyprawy takie jak np. cynamon czy imbir. Z kolei herbaty w saszetkach są zazwyczaj mniej esencjonalne, a saszetki, w których się znajdują, bywają uważane za szkodliwe. Wybierając herbatę owocową, należy zapoznać się z jej składem – im mniej w nim sztucznych substancji, tym lepiej.

Herbata owocowa – zalety

Główną zaletą herbat owocowych jest ich smak. Prawie każdy z nas lubi owoce, a herbata owocowa stanowi ich idealną namiastkę. Innym plusem tego typu produktów jest łatwość ich przygotowania – herbatę zazwyczaj wystarczy zalać gorącą wodą i doprawić według smaku.

Zobacz więcej na: herbaty owocowe - www.dmg-herbaty.pl

Ponadto herbaty owocowe, posiadają wiele prozdrowotnych właściwości, które zależą od owocu, z jakiego zostały wyprodukowane. Przykładowo herbata malinowa ma działanie napotne i antybakteryjne, natomiast herbata z owoców goji poprawia pracę żołądka poprzez wspomaganie procesów trawiennych. Herbata owocowa może okazać się bardzo przydatna podczas diety odchudzającej, stanowiąc świetną alternatywę dla słodkich przekąsek. Dobrym rozwiązaniem jest dosłodzenie naparu np. za pomocą erytrytolu, czyli nieszkodliwej substancji słodzącej nieposiadającej praktycznie żadnych kalorii.

Herbaty owocowe są idealne dla osób uczulonych na teinę, czyli substancję występującą w klasycznej herbacie oraz tych borykających się z problemem nadciśnienia.