wtorek, 25 sierpień 2020 13:11

Czy zakłady bukmacherskie są popularne w Polsce?

zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie

Zakłady od zawsze cieszą się rosnącą popularnością. W naszym kraju prawie 70 procent dorosłych obywateli deklaruje, że gra regularnie w gry hazardowe. Miesięcznie każdy gracz zostawia średnio w punktach stacjonarnych i internecie ponad sto złotych. Jak na tym tle prezentują się zakłady bukmacherskie i czy można liczyć na rozwój tej dziedziny?

 

Najpopularniejsze formy gier hazardowych

Prawdopodobnie nie istnieje osoba, która nie grała choć raz w życiu w popularnego totka. Wytypowanie sześciu poprawnych cyfr i zgarnięcie wielomilionowej puli to marzenie wielu Polaków. Obecnie to właśnie te zakłady w połączeniu ze zdrapkami czy szybkimi loteriami typu Bingo cieszą się największą popularnością. Biją na głowę pozostałe formy zakładów, czyli loterie SMS i właśnie zakłady sportowe. Jednak te ostatnie notują od lat największy rozwój.

Obroty zakładów bukmacherskich w 2019 roku

W 2019 roku legalni bukmacherzy w Polsce wygenerowali obrót sięgający prawie 7 miliardów złotych. To wzrost o prawie 30 procent w stosunku do roku poprzedniego. Ta suma stanowi też ponad ⅓ całego obrotu z hazardu. Szacuje się też, że przynajmniej 15 procent naszych rodaków regularnie obstawia wyniki sportowe. Po zestawieniu tych danych, można wyciągnąć wniosek, że zakłady bukmacherskie cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. Dzięki coraz większej dostępności do gier za pośrednictwem internetu, w kolejnych latach przewidywany jest dalszy wzrost zainteresowania tą rozrywką. Jednak nadal zostajemy w tyle za innymi europejskimi krajami, takimi jak Wielka Brytania. Tam zakłady sportowe generują obroty kilkanaście razy większe.

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe

Firmy bukmacherskie stale rozszerzają swoją ofertę, by zainteresować większą liczbę osób. Obecnie można obstawiać wydarzenia nie tylko związane z najpopularniejszymi sportami drużynowymi, ale także dyscyplinami indywidualnymi, sportami walki, czy wydarzeniami ze świata polityki. Zakłady bukmacherskie coraz odważniej wkraczają też w świat e-sportu i klienci mogą obstawiać wydarzenia rangi Mistrzostw Świata.

Niezależnie od oferty wydarzeń, największą popularnością cieszą się rozgrywki futbolowe. Zakłady na piłkę nożną w Polsce (https//zaklady.ebetx.pl/zaklady-bukmacherskie/pilka-nozna/) to ponad połowa wszystkich zawieranych zakładów. Te statystyki wynikają z ogromnej popularności, jaką cieszy się w naszym kraju ta dyscyplina. W okresie zimowym na podium wysuwają się także skoki narciarskie. Zainteresowaniem graczy cieszy się też koszykówka, hokej, boks i MMA oraz lekkoatletyka. Fale większej popularności danej dyscypliny notuje się wraz z ważnymi wydarzeniami jak Mistrzostwa Świata czy olimpiada. 

Sprawdź zakłady bukmacherskie w Polsce

Zanim zainteresujemy się konkretną firmą oferującą zakłady bukmacherskie, warto sprawdzić jej legalność. W naszym kraju zaledwie co drugi zakład zawierany jest zgodnie z prawem. Wybór firm z szarej strefy może powodować kłopoty z odzyskaniem wygranej, a nawet własnego wkładu. W przypadku legalnych firm możemy liczyć na pomoc organów państwa w odzyskaniu własnych pieniędzy.

Tekst nie stanowi reklamy zakładów bukmacherskich. Ma charakter wyłącznie informacyjny. Zakłady bukmacherskie w głównej mierze opierają się na szczęściu i nie dają gwarancji wygranej.  Zakłady bukmacherskie nie są kierowane do osób poniżej 18 roku życia.  Nie zalecamy traktowania ich jako  sposób na łatwą wygraną, która może pomóc w problemach finansowych. Należy grać odpowiedzialnie wyłącznie u legalnych bukmacherów. Branie udziału w nielegalnych zakładach niesie ryzyko kar pieniężnych i odpowiedzialności karnej. Przepisy te w Polsce reguluje m.in. Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. oraz Kodeks Karny Skarbowy. Należy pamiętać, że hazard uzależnia i może doprowadzić do problemów finansowych, rodzinnych, zawodowych czy  zdrowotnych. Odradzamy pożyczanie środków na zakłady bukmacherskie czy wykorzystywanie środków przeznaczonych na sprawy codzienne. Zakłady bukmacherskie to rozrywka, a nie sposób na życie. Jeśli czujesz się uzależniony, skontaktuj się z lekarzem.

BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019 na okres 6 lat. Więcej informacji na: https://ebetx.pl/pl/info/18plus

Czytany 142 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.