Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 lipiec 2021 21:33

Bluza strażacka dla pracowników OSP

barbabee barbabee

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) to organizacja, która czyni wiele dobrego, szczególnie na terenach wiejskich.

Podobnie jak w przypadku zawodowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej (PSP), tak i tutaj wykonywane są trudne zadania, które niejednokrotnie wiążą się z narażeniem zdrowia, a nawet życia. Dla strażaków przygotowywane są specjalistyczne sprzęty i odzież. Jednak mogą oni pozwolić sobie także na odrobinę luzu w trakcie, gdy nie wykonują swoich obowiązków. Jakie zatem bluzy strażackie warto wybrać na czas poza wykonywaniem działań przypisanych do OSP?

Odzież ochronna dla wolontariuszy OSP

Ochotnicza Straż Pożarna to organizacja społeczna, do której zgłaszają się osoby z odpowiednimi predyspozycjami i działają dobrowolnie, bez tradycyjnego wynagrodzenia. Jednak ich praca jest tak samo ważna i niebezpieczna jak zawodowych strażaków. Dlatego na czas wykonywania swoich obowiązków powinni być odpowiednio zabezpieczeni, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała i zdrowia. Są oni wyposażani przez odpowiednie jednostki w sprzęt pomocny przy gaszeniu pożarów czy likwidowaniu klęsk zawodowych. Liczy się tutaj także odpowiednio dobrana odzież. Na czas akcji potrzebne są specjalistyczne mundury wykonane z materiałów odpornych na zniszczenia oraz ogień. Nie ma tutaj miejsca na zwykłe ubrania.

Jakie bluzy wybrać dla pracowników OSP?

Jednak w czasie dyżurów czy pomiędzy nimi można zdecydować się na klasyczną odzież na przebranie się. Jedną z ciekawszych propozycji są bluzy strażackie OSP. Warto, aby pozwalała ona wyróżnić się strażakowi pośród innych osób znajdujących się na terenie remizy, a także w tłumie np. podczas zabezpieczania imprezy. Można tutaj postawić na klasyczne bluzy polarowe lub dresowe z wykonanym odpowiednio nadrukiem lub haftem. Na takiej bluzie może znajdować się napis, który będzie wskazywał na przynależność do straży. Z tyłu może on być większy natomiast z przodu, na piersi może znajdować się wyhaftowane niewielkie logo jednostki. Najlepiej, aby taka bluza dla strażaka była wykonana z ciemnego materiału, a napis był kontrastujący, jasny np. biały lub żółty. Będzie on dobrze widoczny z daleka.

Bluzy strażackie – sprawdź ciekawe propozycje z zabawnymi napisami

Ciekawym pomysłem mogą być także bluzy z zabawnymi napisami nawiązującymi do pracy strażaka. Nadają się one idealnie na prezent dla bliskiej osoby, która zajmuje się tego typu działalnością. W sieci znajdziesz wiele tego typu propozycji z różnymi napisami np. „Strażakiem się nie zostaje, strażakiem się rodzi”, „Najlepszy strażak na świecie”, „Robię rzeczy niezwykłe – strażak” itp. Często zabawnym napisom towarzyszą także różnego rodzaju grafiki pasujące do nich. Niekiedy można też zamówić bluzy personalizowane, zarówno z nazwą jednostki, w przypadku wyżej wymienionych, jak i z imieniem strażaka. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak prezentują się tego rodzaju bluzy dla strażaków, zajrzyj do galerii produktów prezentowanej na stronie: https://www.barnabee.pl/bluzy,c51.html.