Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 czerwiec 2019 20:28

Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 

Wiele czasu zajmuje między innymi opanowanie umawiania klientów, tak, aby każdemu można było poświęcić odpowiednio dużo czasu, ale jednocześnie nikt nie czekał za długo na swoją kolej. Jak można usprawnić tego rodzaju działania w salonie kosmetycznym?

Tradycja kontra nowoczesność

W wielu salonach kosmetycznych dalej stosowane są tradycyjne rozwiązania, jeśli chodzi o zapisywanie klientów na wizyty. Po telefonie czy w czasie bezpośredniej rozmowy klient zapisywany jest na konkretną godzinę wybranego przez siebie dnia. Taka adnotacja umieszczana jest w zeszycie lub terminarzu i na tym zazwyczaj się kończy proces umawiania klienta. Jednak coraz więcej właścicieli salonów kosmetycznych dostrzega możliwości, jakie dają nowe technologie i decyduje się na oprogramowanie do salonów kosmetycznych. Czym ono jest? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to taki elektroniczny terminarz. Jednak takie rozwiązanie ma o wiele więcej funkcji i jest bardziej praktyczne niż tradycyjny zapis w kalendarzu.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne rozwiązania?

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Jak to zostało wyżej wspomniane, oprogramowanie dla kosmetyczek to coś więcej niż wirtualny terminarz. To rozwiązanie znacznie usprawnia funkcjonowanie salonu kosmetycznego. Zapisywanie klientów jest o wiele szybsze, a klient też może sam wybrać termin wizyty online. Dodatkowo przed planowanym terminem dostaje powiadomienie sms. W celu sprawdzenia funkcjonalności takiego oprogramowania można skorzystać z darmowego okresu próbnego, który pozwala na zapoznanie się z możliwościami, jakie daje. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na sprawdzenie historii usług, co pozwala na lepsze dobranie oferty do danego klienta, co również wpływa na pozytywny odbiór całego salonu i proponowanych przez niego usług.

Czytany 388 razy

Artykuły powiązane

 • Gdzie szukać porad urodowych? Gdzie szukać porad urodowych?

  Z każdej strony jesteś atakowana różnymi poradami urodowymi i już w sumie sama nie wiesz, z których z nich skorzystać? A może jest wręcz przeciwnie: nie wiesz, gdzie szukać potrzebnych informacji? Zaraz temu zaradzimy i podpowiemy ci, z czego korzystają nasze redaktorki.

 • Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne. TOP 3 Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne. TOP 3

  Depilacja laserowa pach, bikini i nóg. Tak, to trzy najpopularniejsze zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Przekonaj się dlaczego.

 • Jak wybrać studio paznokci w Krakowie? Jak wybrać studio paznokci w Krakowie?

  Kraków to prężnie rozwijająca się stolica województwa małopolskiego, która pełni funkcję centrum kulturalnego, akademickiego, turystycznego i gospodarczego. Przyciąga nie tylko młodych ludzi, ale i biznes. Nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu wyrastają tu coraz to nowe firmy usługowe, w tym studia paznokci.

 • Czy mobilna kosmetyczka jest lepsza niż w salonie? Czy mobilna kosmetyczka jest lepsza niż w salonie?

  Czas ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Spędzanie go w zgodzie z sobą jest na pewno dla wielu z nas olbrzymim luksusem. Permanentnie mamy go za mało: tracimy go m.in. w korkach, czekając w kolejce do fryzjera czy kosmetyczki. Mając na uwadze, że każda chwila się liczy alternatywą wyjścia do kosmetyczki dla współczesnych kobiet, jest mobilna kosmetyczka.

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!