×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 137.

Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 grudzień 2017 12:25

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Obecnie medycyna estetyczne oferuje szereg zabiegów na twarz i ciało, przy pomocy których można w bardzo skuteczny sposób poprawić swój wygląd zewnętrzny.

 

Z tego też względu coraz większa liczba pań zaczyna zastanawiać się nad możliwością skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej, jednak które z nich mają największe grono zwolenniczek?

Lipofilling
Brak aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta (słodycze, tłuszcz) przyczyniają się do rozwoju tkanki tłuszczowej, dlatego też, aby się jej pozbyć, warto poddać się zabiegowi lipofillingu. Przy pomocy tego zabiegu możliwe jest nie tylko powiększanie biustu, ale również powiększanie pośladków czy też wyszczuplanie bioder. Czym jednak jest lipofilling? To zabieg, który polega na wypełnieniu własną tkanką tłuszczową określonych partii ciała. W trakcie zabiegu dochodzi do pobrania z brzucha lub ud tkanki tłuszczowej, która następnie poddawana jest odwirowywaniu oraz przeszczepieniu jej w wybrane partie ciała. Lipofilling to świetna alternatywa dla sztucznych implantów, ponieważ zabieg nie jest obciążony ryzykiem, a efekty są w pełni naturalne. Warto jednak wiedzieć o tym, iż z czasem tłuszcz z czasem może zacząć się stopniowo wchłaniać, dlatego też warto wtedy zdecydować się na ponowne przeprowadzenie zabiegu. Jak zostało wcześniej wspomniane, zabieg jest w pełni bezpieczny, dlatego też nie należy obawiać się pojawienia skutków ubocznych, a także ewentualnych powikłań.

Plastyka powiek
Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek to mało inwazyjny zabieg, mający na celu usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz skóry z obu powiek. Dzięki takiemu zabiegowi można w znaczący sposób poprawić nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również samopoczucie każdej pacjentki. Niestety nie każda osoba może zdecydować się na taki zabieg, ponieważ wśród głównych przeciwwskazań należy wymienić ropne stany zapalne, skazy naczyniowe, a także niedokrwistość i cukrzycę. Sam zabieg trwa około 1,5 godziny i przeprowadzany jest zarówno na dolnej, jak i na górnej powiece. Jeśli chodzi o górną powiekę, to chirurg usuwa znajdujący się w tym miejscu nadmiar skóry, natomiast w przypadku powieki dolnej dochodzi do napięcia zewnętrznego kąta oka.