Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 październik 2022 14:13

Mezoterapia mikroigłowa – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

ampułki do mezoterapii mikroigłowej ampułki do mezoterapii mikroigłowej pixabay

Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, dzięki którym można zadbać lepiej o swój wygląd. Pozwalają one zachować młodość na dłużej, pozbyć się przebarwień czy zmniejszyć widoczność blizn.

Jedną z ciekawszych propozycji jest mezoterapia mikroigłowa. Zobacz, co warto wiedzieć na temat tego zabiegu.

 

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa inaczej nazywana cienkoigłową, to zabieg, który jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularny. Jego zadaniem jest m.in. pobudzenie produkcji kolagenu, co powoduje rewitalizację skóry. W czasie zabiegu przy pomocy specjalnego urządzenia z mikroigłami do skóry wprowadzane są kosmetyki zawierające odpowiednio dobrane składniki odżywcze. Często są to ampułki do mezoterapii mikroigłowej np. pozwalające zmniejszyć widoczność przebarwień. Najczęściej ten zabieg wykonywany jest na twarz, nieco rzadziej również na szyję czy dekolt. Jednak z powodzeniem może być także wykonywany na innych częściach ciała. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonywane jest oczyszczanie skóry, a następnie nakładany jest na nią wybrany preparat, np. wspomniany wyżej. Sam zabieg trwa około godziny, w zależności od tego, czy zostały wybrane dodatkowe opcje np. nałożenie maski na twarz. Zazwyczaj przeprowadza się kilka zabiegów w odstępie około 3 tygodni, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Jakie efekty daje mezoterapia? Jak postępować po zabiegu? Czy są przeciwwskazania?

Ostateczny efekt po zabiegu będzie zależał od tego, jaki dokładnie preparat został do niego użyty. Jednak ogólnie wskazuje się na to, że po mezoterapii poprawia się nawilżenie i elastyczność skóry, ujednolica koloryt, a także poprawia mikrokrążenie. Do innych zalet zabiegu zalicza się możliwość zredukowania blizn o różnym pochodzeniu oraz rozstępów. Zwężają się pory i ograniczona zostaje produkcja sebum. Wskazuje się także na to, że zabieg stosowany na ciało może pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu.

Po zabiegu należy pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry. Na kilka dni należy zrezygnować z makijażu i unikać dotykania skóry, jeśli to tylko możliwe. Do pielęgnacji zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym.

Warto też pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Do głównych zalicza się m.in. choroby nowotworowe, choroby skóry takie jak łuszczyca czy bielactwo, choroby krwi, a także cukrzycę. Nie zaleca się także wykonywania tego zabiegu w czasie ciąży i karmienia piersią.