Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 11 marzec 2019 12:18

Jak przygotować skórę na wiosnę?

Wyczekiwana z utęsknieniem wiosna, to najlepszy moment na zadbanie o urodę. Zabiegi w salonie i domowa pielęgnacja skóry poprawią Twój wygląd, samopoczucie i sprawią, że uzyskasz świeżą i promienną cerę.

Wiosna to czas odnowy. Zmęczona zimową pogodą cera potrzebuje pomocy i z wdzięcznością przyjmie wszystkie zabiegi pielęgnujące. Wiosenna aura sprzyja wszelkim zabiegom peelingującym, odżywiającym i przygotowującym skórę na upalne letnie dni. W trakcie wykonywania zabiegów należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Słonce wprawdzie nie jest jeszcze zbyt intensywne, jednak delikatna, poddawana różnym zabiegom skóra jest podatna na przebarwienia i nawet delikatne promienie mogą wywołać niepożądaną reakcję skórną.

Złuszczanie naskórka

Peelingi kwasami to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach urody. Złuszczona chemicznymi peelingami skóra przebudowuje się, znikają rozszerzone pory, przebarwienia i inne niedoskonałości skórne. Na skutek złuszczania naskórka zostaje pobudzona produkcja kolagenu i ceramidów. Skóra staje się bardziej elastyczna, lepiej nawilżona i świetlista. Dla lepszego efektu zabiegi wykonuje się seriami. Wybór odpowiedniego preparatu (kwasu) i czas trwania uzależniony jest od kondycji, i rodzaju skóry. Doświadczony kosmetolog dobierze odpowiednią terapię lub ewentualnie odradzi zabieg, jeśli będą takie przeciwwskazania. Zabiegów peelingujących nie wykonuje się u kobiet w ciąży i okresie laktacji. Przeciwwskazaniem mogą też być: skłonności do powstawania bliznowców, alergie i choroby skórne, terapia antybiotykami, i choroby autoimmunologiczne.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkich igiełek. Mezoterapia mikroigłowa ma za zadanie wywołać kontrolowany stan zapalny. Poprzez nakłuwanie skóry dochodzi do mikrourazów, aktywacji płytek krwi i uwolnienia czynników wzrostu. Dzięki naturalnym procesom samoodnowy skóra zostaje odbudowana, zwiększa się też produkcja elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Zabieg powinien być wykonywany seriami. Najczęściej wykonywane są cztery zabiegi co 3-4 tygodnie. Regeneracja skóry to długotrwały proces trwający kilka tygodni. Mezoterapia może być wykonywana na różne części ciała m. in. na: twarz, szyję i dekolt, a także na dłonie, i inne części ciała wymagające regeneracji. Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, zmniejszona krzepliwość krwi oraz choroby wirusowe, bakteryjne, i grzybicze skóry.

Odżywianie i nawilżanie

Wiosna to doskonały czas na różnego rodzaju zabiegi odżywiające i nawilżające. Przesuszona po zimie i pozbawiona blasku skóra potrzebuje solidnej dawki nawilżenia. Do nawilżania zalecane są substancje chroniące przed odparowywaniem wody ze skóry oraz wzmacniające jej barierę hydrolipidową. Polecane substancje to np. kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna, ceramidy, oleje. Oprócz kosmetyków warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu, zdrowym odżywianiu i odpowiedniej ilości snu. Zdrowy, spokojny sen to najlepszy kosmetyk. W czasie snu w organizmie zachodzą procesy regeneracyjne, które mają wpływ na wygląd i kondycję skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna

Zabezpieczanie skóry przed promieniami słonecznymi to jedna z podstawowych zasad w pielęgnacji. Zabiegi, które wykonujesz w domu i w salonie kosmetycznym (peeling, kwasy, mezoterapia itp.) naruszają strukturę skóry, i zwiększają ryzyko wystąpienia przebarwień posłonecznych. Odsłonięta niczym niezabezpieczona „nowa” skóra nie jest w stanie ochronić się przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB – w rezultacie dochodzi do poparzeń słonecznych, alergii i przebarwień. Żeby ich uniknąć, ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana przez cały rok. Nawet w pochmurny dzień promienie UVA docierają na ziemię i przyczyniają się do powstawania wielu chorób m. in. nowotworów, alergii, szybszego starzenia się skóry, i zmian pigmentacyjnych.

Słońce jest niezbędne dla ludzkiego organizmu. Promienie słoneczne padające na ziemię przyczyniają się do syntezy witaminy D, wzmacniają kości i zęby, poprawiają nastrój, i pomagają w walce z chorobami psychicznymi m. in. w depresji. Rozsądne korzystanie ze słońca przyczynia się do poprawy nastroju i wyglądu. Jednak, aby było to możliwe, niezbędny jest zdrowy rozsądek i umiar. Tylko w ten sposób skorzystasz ze słońca bez uszczerbku na zdrowiu i wyglądzie. Zabiegi przeprowadzone wiosną i odpowiednia ochrona sprawią, że skóra będzie wyglądała korzystnie nawet wtedy, gdy nie nałożysz na nią makijażu. Lekko opalona i nawilżona będzie wyglądała o wiele młodziej, niż wskazuje na to Twoja metryka.