Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 lipiec 2019 11:59

Ubranka dziecięce dla alergika - gdzie je znajdziemy?

Ubranka dla alergika Ubranka dla alergika

Ubieranie małego alergika nie należy do najłatwiejszych czynności. Trzeba bowiem zwracać uwagę na wszystko, co potencjalnie może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Najłatwiejszym rozwiązaniem może być zmiana odzieży na taką, która wykonana jest w całości z bawełny. Powinniśmy również popracować nad zmianą nawyków prania odzieży. Dokładnie studiujmy składy płynów do prania i płukania, gdyż reakcję alergiczną może wywołać nawet jeden składnik czy detergent.

Bezpieczna odzież dziecięca dla alergika, czyli jaka?

Bezpieczna odzież dla alergika to taka, która nie wywołuje negatywnych reakcji w kontakcie ze skórą. Najpewniejszą opcją jest wybieranie naturalnych materiałów. Jednak dla naszej wygody celujmy we włókna, które nie kurczą się podczas prania w wysokiej temperaturze.

Bawełna jest ceniona za swoją uniwersalność. Bez problemu pozbędziemy się bakterii i alergenów, piorąc ją w wysokiej temperaturze. Ponadto jej naturalne pochodzenie zapewnia bezpieczeństwo naszej pociechy i nie odparza, nawet w upale. Szukając bawełnianych części garderoby dla dziecka, warto spojrzeć na ofertę sklepu z ubraniami dla dzieci olalakids.pl.

Bezpieczna odzież dla dziewczynki z alergią

Dedykowana odzież dla dziewczynek i chłopców różni się nie tylko kolorystyką, ale także ozdobami. Sukienki, koszule, spódniczki i kurtki - dziewczęce warianty wypełnione są cekinami, kokardkami, mankietami i ozdobnymi guzikami.

Nasza czujność nie może zostać uśpiona samą gwarancją naturalnego pochodzenia materiału. Sprawdźmy również dodatki i kolorowe nici, jakimi przeszywane są ubranka. Sztuczny kołnierzyk doszyty do bawełnianej koszuli może całkowicie ją zdyskwalifikować, bo będzie uczulał wrażliwą szyję dziecka. Bezpieczne w 100% bawełniane ciuszki dla dziewczynki znajdziecie w kategorii sukienki dziewczęce w sklepie olalakids.pl.

Bezpieczna odzież dla chłopca alergika

Ubranka dla chłopców często wzbogacane są o różne ozdoby. Na pewno nie raz spotkaliśmy się z różnokolorowymi nadrukami, sznurkami, klamrami, wzorzystymi kołnierzykami i ciekawymi guzikami. Niestety każdy z tych dodatków może być potencjalnym zagrożeniem dla małego urwisa.

Wybierajmy produkty, których składu jesteśmy pewni, ale zwracajmy również uwagę na ich zdobienia. Syntetyczne materiały mogą być przyczyną uciążliwej wysypki i podrażnienia. Wyjątkowo wrażliwa skóra będzie reagowała alergicznie nawet na materiały, które się o nią tylko ocierają. Bądźmy ostrożni nawet przy doborze intymnej części garderoby. Zapoznaj się też z artykułem na olalakids.pl: Bezpieczna bielizna dla dziecka - jakie standardy musi spełniać?

Ubranka dla alergików

Ubranka dla alegików

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru dziecięcych ubranek dla alergika?

Wybór bawełnianego ubrania i ostrożność z dodatkami to nie wszystko. Liczy się także jego rodzaj. Niektóre z nich, szczególnie te dedykowane dla dzieci, mają certyfikaty. Najlepsza bawełna jest uprawiana ekologicznie. Bez pestycydów i sztucznych nawozów. Użyte w procesie produkcji barwniki także muszą być bezpieczne.

Bądźmy ostrożni z białymi ubrankami. Na pierwszy rzut oka wydają się najlepszym wyborem, ponieważ białą odzież można bez problemu wygotować. Niestety, żeby uzyskać biały kolor bawełny, należy ją potraktować chlorem, który jest niezwykle drażniący.

Postaw na ubranka bezszwowe, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka

Nici to najbardziej niepozorne części ubranek. Rzadko ktoś zwraca uwagę, czy bawełniane koszulki i spodenki mają także przeszycia z tego samego włókna. Jest to błędem, ponieważ reakcję alergiczną może wywołać nawet malutka ilość alergenu.

Tym, co też może powodować dyskomfort u dzieci jest metka. Niektóre z nich są sztywne i drapiące, czym wywołują podrażnienia mechaniczne i skłaniają dziecko do częstego drapania się w tym miejscu. Najlepiej zrobimy, pozbywając się ich poprzez odprucie od reszty materiału.

Czapeczki, rękawiczki, bandanki - czy też mogą być zagrożeniem dla dzieci z alergiami?

Nie musimy dyskwalifikować wszystkich dodatków przez potencjalne zagrożenia, jednak w ich przypadku zwracajmy też uwagę na nici. Wszystkie czapeczki, rękawiczki i bandany powinny być z bawełny lub posiadać taką wyściółkę, by drażniąca część nie miała kontaktu ze skórą.

Oczywiście nie zaszkodzi profilaktycznie prać ubranek w specjalnych płynach przeznaczonych dla skóry wrażliwej. W razie zaawansowanej alergii pierzemy w nich również wszystkie nasze ubrania, ponieważ podczas noszenia dziecka na rękach, jego skóra ma kontakt z detergentami użytymi przez nas.

Czytany 749 razy