Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 styczeń 2018 11:16

Pomysł na piękną aranżację ogrodu

Jeśli szukasz inspiracji do zagospodarowania miejsca w ogrodzie, to jest coś dla ciebie. Drewniany domek – może być altanką, miejscem do zabawy dla dzieci albo składzikiem na narzędzia.

Domek drewniany to świetny pomysł na urozmaicenie przestrzeni ogrodu. Stanowi przy tym rozwiązanie niezwykle praktyczne. W dużych ogrodach z całą pewnością przyda się miejsce, w którym można by trzymać potrzebne narzędzia, kosiarkę, donice itd. Producent domków drewnianych może zaoferować konstrukcję, która nie tylko pomieści najpotrzebniejsze przyrządy, ale także ozdobi przestrzeń ogrodu estetycznym wyglądem. Postaw go w głębi ogrodu, ale przy głównym trakcie komunikacyjnym tak, żeby łatwo było się do niego dostać.

Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Marzą o domku na drzewie i nierzadko nawet samodzielnie go budują. Własnoręcznie konstruowanie miejsca do zabawy samo w sobie daje sporo frajdy, ale warto pamiętać, że producent domków drewnianych ma w swojej ofercie również takie, które z powodzeniem mogą zastąpić domek Baby Jagi. Odpowiednio zaimpregnowany i pomalowany domek na drzewie będzie służył nie tylko dziecięcym fantazjom, ale także względom estetycznym – to ciekawa i nietuzinkowa ozdoba ogrodu.

Ciekawym pomysłem na aranżację ogrodu jest również postawienie w nim drewnianej altany. Dzięki niej w ogrodzie powstanie miejsce idealne do relaksu na świeżym powietrzu czy organizowania letnich imprez. Altany są szczególnie przydatne na działkach, dają bowiem ochronę przed deszczem, kiedy nie można schować się w domu. Będzie pięknie wyglądała zwłaszcza jeśli, którąś ze ścian oplecie bluszcz albo pod dachem podwiesisz donice z kwiatami.

Cena drewnianego domku waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najczęściej sprzedawane są konstrukcje w stanie surowym, ale w przypadku droższych rozwiązań, producent domków drewnianych gwarantuje odpowiednią impregnację użytych materiałów oraz większy metraż. Pamiętaj także, że drewno wymaga stałej ochrony, dlatego impregnację trzeba będzie wykonać ponownie po upływie kilku lat.

Czytany 246 razy