Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 22 maj 2018 11:45

Jak przygotować przyczepę kempingową do zimy?

Jeśli zimą nie zamierzasz korzystać z przyczepy kempingowej, poświęć jej kilka chwil uwagi i przygotuj do zimowania w garażu. Po wakacjach przydadzą się drobne naprawy, trzeba uporządkować wnętrze i co nieco zakonserwować. Zobacz, jakich działań wymaga przygotowanie przyczepy kempingowej do zimy.

Idealną sytuacją byłoby zaparkowanie przyczepy kempingowej w garażu, najlepiej ogrzewanym, gdzie byłaby sucha i nienarażona na mrozy i zmienne warunki atmosferyczne. W takich warunkach części do przyczep kempingowych nie ulegają korozji i nie niszczeją. Jeśli jednak w garażu nie ma dostatecznie dużo miejsca, żeby i przyczepa się zmieściła, należy zadbać o nią ze szczególną uwagą tak, żeby mogła bezpiecznie przezimować i służyć z niesłabnącą intensywnością w kolejnym sezonie.

Zacząć można od uporządkowania wnętrza. Kurz i brud jest siedliskiem bakterii, dlatego nie powinien zalegać w przyczepie przez kilka miesięcy. Koniecznie trzeba wysuszyć wszystkie szuflady i kasety. Wysprzątać wnętrze szafek i zawartość lodówki. Dobrze, żeby miały możliwość naturalnego wywietrzenia na powietrzu, ale jeśli nie da się tego zrobić, trzeba skorzystać z elektrycznych wentylatorów. Musimy również spuścić wodę ze wszelkich przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej, a dla pewności nawet przedmuchać je sprężonym powietrzem. Materace powinniśmy zostawić w pozycji pionowej, a szafki i lodówkę pozostawić otwarte. Warto również rozszczelnić okno tak, żeby w środku możliwa była cyrkulacja powietrza.

Jeśli nie mamy garażu, musimy się wyposażyć w odpowiedni pokrowiec (nie należy używać zwykłej plandeki, ponieważ nie przepuszcza ona powietrza). To bardzo ważne, ponieważ dzięki odpowiedniej ochronie z zewnątrz części do przyczep kempingowych są zabezpieczone i nie ulegają rdzewieniu. Karoserie musimy dokładnie umyć, a dla lepszej ochrony można natrzeć ja grubą warstwą wosku. Jeśli przyczepa będzie zimowała na kołach, należy zgodnie z zaleceniami producenta zwiększyć w nich ciśnienie, nawet do 3 barów.

 

Czytany 141 razy

Artykuły powiązane

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.

 • Zimowe wyprzedaże - co warto kupić Zimowe wyprzedaże - co warto kupić

  Zimowa wyprzedaż to doskonała okazja do złowienia czegoś wyjątkowego w atrakcyjnej cenie. Warto jednak wiedzieć, na czym się skupić, aby przypadkiem nie wpaść w wir promocji i nie wydać ogromnych ilości pieniędzy. Doradzamy, jakie rzeczy należy mieć na oku w trakcie zimowych wyprzedaży.