Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:45

Jak przygotować przyczepę kempingową do zimy?

Jeśli zimą nie zamierzasz korzystać z przyczepy kempingowej, poświęć jej kilka chwil uwagi i przygotuj do zimowania w garażu. Po wakacjach przydadzą się drobne naprawy, trzeba uporządkować wnętrze i co nieco zakonserwować. Zobacz, jakich działań wymaga przygotowanie przyczepy kempingowej do zimy.

Idealną sytuacją byłoby zaparkowanie przyczepy kempingowej w garażu, najlepiej ogrzewanym, gdzie byłaby sucha i nienarażona na mrozy i zmienne warunki atmosferyczne. W takich warunkach części do przyczep kempingowych nie ulegają korozji i nie niszczeją. Jeśli jednak w garażu nie ma dostatecznie dużo miejsca, żeby i przyczepa się zmieściła, należy zadbać o nią ze szczególną uwagą tak, żeby mogła bezpiecznie przezimować i służyć z niesłabnącą intensywnością w kolejnym sezonie.

Zacząć można od uporządkowania wnętrza. Kurz i brud jest siedliskiem bakterii, dlatego nie powinien zalegać w przyczepie przez kilka miesięcy. Koniecznie trzeba wysuszyć wszystkie szuflady i kasety. Wysprzątać wnętrze szafek i zawartość lodówki. Dobrze, żeby miały możliwość naturalnego wywietrzenia na powietrzu, ale jeśli nie da się tego zrobić, trzeba skorzystać z elektrycznych wentylatorów. Musimy również spuścić wodę ze wszelkich przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej, a dla pewności nawet przedmuchać je sprężonym powietrzem. Materace powinniśmy zostawić w pozycji pionowej, a szafki i lodówkę pozostawić otwarte. Warto również rozszczelnić okno tak, żeby w środku możliwa była cyrkulacja powietrza.

Jeśli nie mamy garażu, musimy się wyposażyć w odpowiedni pokrowiec (nie należy używać zwykłej plandeki, ponieważ nie przepuszcza ona powietrza). To bardzo ważne, ponieważ dzięki odpowiedniej ochronie z zewnątrz części do przyczep kempingowych są zabezpieczone i nie ulegają rdzewieniu. Karoserie musimy dokładnie umyć, a dla lepszej ochrony można natrzeć ja grubą warstwą wosku. Jeśli przyczepa będzie zimowała na kołach, należy zgodnie z zaleceniami producenta zwiększyć w nich ciśnienie, nawet do 3 barów.

 

Czytany 80 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!