Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:45

Jak przygotować przyczepę kempingową do zimy?

Jeśli zimą nie zamierzasz korzystać z przyczepy kempingowej, poświęć jej kilka chwil uwagi i przygotuj do zimowania w garażu. Po wakacjach przydadzą się drobne naprawy, trzeba uporządkować wnętrze i co nieco zakonserwować. Zobacz, jakich działań wymaga przygotowanie przyczepy kempingowej do zimy.

Idealną sytuacją byłoby zaparkowanie przyczepy kempingowej w garażu, najlepiej ogrzewanym, gdzie byłaby sucha i nienarażona na mrozy i zmienne warunki atmosferyczne. W takich warunkach części do przyczep kempingowych nie ulegają korozji i nie niszczeją. Jeśli jednak w garażu nie ma dostatecznie dużo miejsca, żeby i przyczepa się zmieściła, należy zadbać o nią ze szczególną uwagą tak, żeby mogła bezpiecznie przezimować i służyć z niesłabnącą intensywnością w kolejnym sezonie.

Zacząć można od uporządkowania wnętrza. Kurz i brud jest siedliskiem bakterii, dlatego nie powinien zalegać w przyczepie przez kilka miesięcy. Koniecznie trzeba wysuszyć wszystkie szuflady i kasety. Wysprzątać wnętrze szafek i zawartość lodówki. Dobrze, żeby miały możliwość naturalnego wywietrzenia na powietrzu, ale jeśli nie da się tego zrobić, trzeba skorzystać z elektrycznych wentylatorów. Musimy również spuścić wodę ze wszelkich przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej, a dla pewności nawet przedmuchać je sprężonym powietrzem. Materace powinniśmy zostawić w pozycji pionowej, a szafki i lodówkę pozostawić otwarte. Warto również rozszczelnić okno tak, żeby w środku możliwa była cyrkulacja powietrza.

Jeśli nie mamy garażu, musimy się wyposażyć w odpowiedni pokrowiec (nie należy używać zwykłej plandeki, ponieważ nie przepuszcza ona powietrza). To bardzo ważne, ponieważ dzięki odpowiedniej ochronie z zewnątrz części do przyczep kempingowych są zabezpieczone i nie ulegają rdzewieniu. Karoserie musimy dokładnie umyć, a dla lepszej ochrony można natrzeć ja grubą warstwą wosku. Jeśli przyczepa będzie zimowała na kołach, należy zgodnie z zaleceniami producenta zwiększyć w nich ciśnienie, nawet do 3 barów.

 

Czytany 90 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.