Wydrukuj tę stronę
środa, 18 kwiecień 2018 08:12

Chcesz stylowo urządzić mieszkanie? Nie zapomnij o przedpokoju!

Podczas projektowania i urządzania całego mieszkania, jedno z pomieszczeń bywa zapomniane… To przedpokój – miejsce, w którym spędzamy tak mało czasu, że często nie traktujemy go jak części domu. A przecież to właśnie przedpokój widzą najpierw goście, gdy przychodzą w odwiedziny!

Wieszaki czy szafa do przedpokoju?

Postawą podczas urządzania przedpokoju jest zaplanowanie miejsca, w którym zarówno domownicy, jak i goście będą mogli przechować kurtki. Aż nazbyt często zdarza się, że gdy tylko ktoś nas odwiedzi, za wieszak zaczyna robić krzesło lub fotel w salonie, bo w przedpokoju brakuje już miejsca. Dlatego najczęściej polecanym rozwiązaniem jest szafa wnękowa, w której przechowywane są wszystkie aktualnie noszone kurtki i płaszcze oraz jest jeszcze trochę miejsca, z którego będą mogli skorzystać goście.

Niezależnie od szafy, w przedpokoju koniecznie powinny pojawić się dodatkowe wieszaki. Mogą to być klasyczne haczyki obok lustra, ale dużo bardziej stylowe są stojące wieszaki. Aktualnie najmodniejsze są te, wykonane z materiałów z odzysku. Królują drzewa z gałęzi i desek, wieszaki z główek młotków, wygiętych starych widelców i innych elementów, które przy okazji mogą mówić sporo o hobby gospodarzy.

Pufa skandynawska dla wygody twojej i gości

W każdym dobrze urządzonym przedpokoju nie może zabraknąć też miejsca do siedzenia. Choć oczywiście nie będziesz się rozsiadać w przedpokoju na długo, z pewnością docenisz wygodę, z jaką zdejmiesz buty po długim, męczącym dniu, bez konieczności balansowania na jednej nodze czy schylania się.

Pufa skandynawska marki ScandicSofa to proste i klasyczne rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza. Eleganckie drewniane nóżki i miękkie obicie w kontrastowym kolorze, dodadzą przedpokojowi więcej charakteru. Jeśli chcesz, żeby aranżacja przedpokoju była spójna z resztą mieszkania, wybierz pufę obitą takim samym materiałem jak sofa lub fotel w salonie. Przy okazji zyskasz dodatkowe siedzenie, dla niespodziewanie dużej ilości gości – pufę można bowiem łatwo przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego.

Kolory w aranżacji przedpokoju

Skoro już wspomnieliśmy o kolorach, warto powiedzieć jedno o aranżacji przedpokoju: to idealne miejsce do eksperymentowania! W pomieszczeniu, które odwiedza się relatywnie rzadko i na krótko, możesz pozwolić sobie na trochę fantazji i poszaleć z barwami, których w innych pokojach używasz tylko jako akcentów. Marzą ci się intensywnie pomarańczowe wieszaki lub ściana w pastelowe kwiaty? Spróbuj w przedpokoju! Jeśli szalone barwy ci się znudzą lub uznasz, że nie sprawdzają się w tym wnętrzu, przedpokój jest na tyle mały, że szybko nadasz mu na powrót neutralne barwy.

Czytany 174 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.