Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 luty 2020 12:58

Na słodko i na wytrawnie

Twaróg Twaróg

Nawet jeżeli nie lubimy mleka, nie warto rezygnować również z jego przetworów. Tradycyjny polski twaróg jest lekkostrawny, niskokaloryczny, a zawiera mnóstwo dobroci dla naszych kości, mięśni i mózgu. Należy do serów niedojrzewających i najlepszy jest świeży – znajdziemy dla niego mnóstwo zastosowań w kuchni.

Jest niedrogi, smaczny i uniwersalny. Wypróbujmy na przykład Twaróg półtłusty Czarnocin, polskiej marki dostarczającej nam nabiał od 29 lat.

 

Twaróg półtłusty Czarnocin jest niskokaloryczny, lekkostrawny i bogaty w składniki odżywcze, których nie może zabraknąć w diecie dzieci i dorosłych. Zawarte w twarogu białko nasz organizm wykorzystuje do tworzenia i odbudowy mięśni oraz skóry. A także rozpuszczalne w tłuszczu witaminy, między innymi witaminę D oraz fosfor i wapń, bez których zafundujemy sobie na starość osteoporozę, a swoim dzieciom krzywicę.

Półtłusty twaróg Czarnocin powinien na stałe zagościć w naszej lodówce. Przyda się do potraw na słodko i wytrawnie. Począwszy od najprostszej kanapki, którą można wzbogacić na milion sposobów, dodając do niej owoce, warzywa, miód oraz zioła. Poprzez naleśniki, makaron – z sosem owocowym, ale i ze szpinakiem, rzodkiewką, pietruszką, szczypiorkiem. A na ciastach i nadzieniu do bułeczek na ciepło kończąc.

Czarnocin-  twaróg półtłusty

Czarnocin-  twaróg półtłusty

Twarogi są najbardziej znaną i cenioną grupą produktów spod szyldu Czarnocina. Swoją wyjątkową delikatność i smak zawdzięczają specjalnie dobranym żywym kulturom bakterii, wykorzystaniu świeżego mleka odbieranego od lokalnych rolników i ręcznej produkcji. Na każdym etapie są pod ścisłą kontrolą serowarów. Cały cykl ich wytwarzania nawiązuje do metod stosowanych przez nasze babcie. Jedynie skala jest nieco większa. Bezpośrednie zaangażowanie i nadzór człowieka nad każdym etapem produkcji sprawiają, że twarogi Czarnocin smakują wybornie. Warto szukać w sklepach twarogów z charakterystyczną krateczką po chustach serowarskich.

Do czego?

Na kanapkę, do sałatki, do nadzienia.

Wartość odżywcza w 100 g produktu:

Wartość energetyczna 120 kcal (506 kJ)

Tłuszcz: 4,0 g

W tym kwasy tłuszczowe nasycone: 2,8 g

Węglowodany: 3,1 g

W tym cukry: 3,1 g

Białko: 18,0 g

Sól: 0,1 g

Opakowanie: kostka ok. 300 g, kostka ok. 600 g

Cena za kilogram: 17 zł