wtorek, 21 kwiecień 2020 13:49

Final Four Ligi Mistrzów - wiemy kiedy zostanie rozegrany

Final Four Ligi Mistrzów Final Four Ligi Mistrzów

Bukmacherzy czekają w napięciu na to, kiedy ruszą rozgrywki sportowe. Światowe federacje cały czas zastanawiają się, w jaki sposób sportowcy w bezpieczny sposób mogliby wrócić na areny sportowe. Europejska Federacja Piłki Nożnej (EHF) zadecydowała dzisiaj, w jaki sposób będzie wyglądał finał Ligi Mistrzów.

Rozgrywki Final Four Ligi Mistrzów 2019/2020 zostaną przeprowadzone w grudniu 2020 roku. 

Pandemia koronawirusa, a Liga Mistrzów 

Świat sporty zaskoczył się bardzo tą niezwykle odważną decyzją. Bukmacherzy zacierają ręce i mają wielką nadzieję, że to oznacza powolne odmrażanie sportowych rozgrywek. Pierwotnym terminem miał być 30-31 maja, ale z powodu pandemii koronawirusa, mając wzgląd na bezpieczeństwo zawodników i kibiców, rozgrywki zostały zawieszone. Cały czas nie wiemy, kto będzie brał w nich udział, ponieważ jeszcze nie wyłoniono najlepszych europejskich drużyn. W oficjalnym komunikacie federacja podała dni 28-29 grudnia. W jaki sposób będą wyglądać te dwa dni? Czy mecze będą rozgrywane przy pełnych trybunach? Na odpowiedź na te pytania musimy poczekać.

Co z europejskimi pucharami? 

Nim jednak dotrzemy do dwóch meczy finałowych i ogromnych piłkarskich emocji, trzeba jeszcze doprowadzić do końca rozgrywki. W ten sposób wyłonić najlepsze europejskie drużyny, które zetrą się w finałach. Do tego należy dokończyć rundę pucharową, a tu grają dwa polskie zespoły: PGE VIVE Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Federacji zależy na obecności na trybunach kibiców. Obecne przepisy mówią, że nie pojawią się oni na nich minimum do końca sierpnia br.

Kiedy kibice wrócą na trybuny, a piłkarze na boiska? 

Zawodnicy i sztaby drużyn cały czas czekają na decyzję dotyczącą zakończenia sezonu 2019/2020. Pytanie, czy wrócą na boisko, na jakich warunkach i czy przy obecności kibiców spędzi również sen z powiek bukmacherom, którzy żyją z obstawiania rozgrywek sportowych. Nie ma co ukrywać, piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną na całym świecie. 

Jak wyłonić Final Four bez kończenia rozgrywek grupowych? 

Jedno z rozpatrywanych rozwiązań to rozegranie Final Four między najlepszymi drużynami z grup A i B. W każdym razie, z każdej z nich byłyby wybrane 2 drużyny. Opierając się na konkretach: F.C Barcelona, PSG, Kiel i Veszprem. W dodatku cały czas nie wiadomo, jak będzie wyglądać kolejny sezon rozgrywek oraz termin jego startu. Pandemia koronawirusa, jak widać, nie tylko przedsiębiorcom całkiem namieszłą w szykach, ale i innym dziedzinom związanym z naszą codziennością. 

Czytany 149 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.