×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 137.

Wydrukuj tę stronę
środa, 06 kwiecień 2016 11:34

Rozkwitnij na wiosnę dzięki właściwej pielęgnacji

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Po ciężkiej zimie rozkwitają pąki na gałęziach drzew i krzewów. Warto, aby i Twoja skóra się obudziła po zimie. Jak to zrobić? Oczywiście jest potrzebna odpowiednia pielęgnacja. Jak pielęgnować skórę i włosy wiosną?

Pielęgnacja cery na wiosnę

Zimą korzystamy z ciężkich, tłustych i dobrze odżywiających kremów i innych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, takich jak maseczki. Mają one chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi – mrozem, wiatrem i wilgocią. Często mają filmy ochronne, które mogą powodować zatykanie się porów skóry. Dlatego na wiosnę, gdy pogoda staje się ładniejsza – jest cieplej i mniej wietrznie, odstawiamy „ciężkie” kosmetyki na półkę. Wiosną lepiej postawić na kremy dobrze nawilżające i odżywiające skórę na bazie naturalnych składników. Jest to bardzo ważne, gdyż w sezonie grzewczym cera może się przesuszyć, a co za tym idzie poszarzeć i stracić swój dawny blask. Warto, aby takie kremy miały delikatny, najlepiej naturalny filtr chroniący przed słońcem. Oprócz kremów warto stosować peelingi, dla skóry normalnej poleca się delikatne peelingi ziarnistej, z kolei dla skóry suchej i wrażliwej peelingi enzymatyczne.

Wybieraj kosmetyki zawierające w sobie składniki energetyzujące, odżywiające i rozświetlające skórę (np. ekstrakt z rumianku, olejek arganowy, olej ze słodkich migdałów). Pamiętaj, że ogromnym sprzymierzeńcem Twojej skóry są tak zwane witaminy młodości (A, E, D) – ich również szukaj w składzie kosmetyków.

Pielęgnacja włosów na wiosnę

Również Twoje włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji na wiosnę. Zimą narażone były na „ugniatanie” pod czapką i przesuszenie. Włosy po zimie mogą stać się matowe i źle się układać. Dlatego warto wykorzystać moc, jaka drzemie w naturalnych olejach np. wcześniej wspomnianych arganowym i ze słodkich migdałów, a także kokosowym. Możesz wykorzystać w czystej formie do olejowania włosów (olejek nakłada się na włosy na co najmniej godzinę, najlepiej na noc i myje włosy jak zwykle), albo w formie gotowych masek, odżywek i szamponów.