×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 137.

Wydrukuj tę stronę
środa, 28 luty 2018 09:04

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa - od kiedy zacząć i jak wygląda?

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa to jedno z głównych zadań kosmetologii. Zmarszczki to skutek wiotczenia skóry, która traci swoją elastyczność wraz z wiekiem. Przyczyną powstawania zmarszczek może być także nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

Zabiegi kosmetologiczne pozwalają na znaczące zredukowanie problemu poprzez wypełnienie zmarszczek oraz przywrócenie jędrności skórze. Szczególnie dobre efekty dają peelingi - z retinolem lub kwasem ferulowym.

 


Kiedy pojawiają się zmarszczki?

Zmarszczki to widoczna oznaka starzenia się skóry. Pojawiają się one niekiedy już w okolicach 25. roku życia, gdy skóra traci swoją naturalną jędrność. Wtedy następuje najlepszy moment, aby wdrożyć działania profilaktyczne, takie jak wizyta w gabinecie kosmetologicznym. Nawilżające kremy przeciwko zmarszczkom czy serum energetyzujące komórki można stosować już po 25. roku życia, aby przeciwdziałać powstawaniu zmian na skórze oraz nie dopuścić do jej wiotczenia.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki można określić w najprostszy sposób jako podłużne zagłębienia w skórze. Zmarszczki mimiczne powstają zwykle w okolicy oczu i ust. Są nierozerwalnie związane z mimiką, czyli ruchami naszej twarzy podczas mówienia czy uśmiechania się. Z kolei zmarszczki posłoneczne to skutek nadmiernej ekspozycji skóry (głównie twarzy) na promienie słoneczne. Istnieją także takie rodzaje zagłębień na skórze, jak zmarszczki senne (pojawiające się po śnie) i grawitacyjne. Te ostatnie spowodowane są upływem czasu i starzeniem się skóry.

Jak przeciwdziałać zmarszczkom?

Przeciwdziałanie zmarszczkom to jedna z podstawowych funkcji medycyny estetycznej. Stosowanie kremów oraz serum do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym zanim pojawi się problem to pierwszy krok do utrzymania odpowiedniego nawilżenia oraz jędrności skóry. Gdy pojawią się już pierwsze zmarszczki, warto wypróbować kremy wypełniające zmarszczki z kwasem hialuronowym. Spłyceniu zmarszczek służą też zabiegi kosmetyczne m.in. peeling z retinolem lub kwasem ferulowym. Takie działania nie tylko spłycają zmarszczki i sprawiają, że są mniej widoczne, ale także rozjaśniają cerę i odmładzają. Wśród domowych metod przeciwdziałania zmarszczkom szczególnie polecane są ćwiczenia, tzw. joga twarzy.