Wydrukuj tę stronę
czwartek, 29 listopad 2018 16:11

Pielęgnacja odwodnionej skóry twarzy zimą

 Pielęgnacja odwodnionej skóry twarzy zimą

Nieprzypadkowo, gdy mówi się o zimie, często używa się czasownika „przetrwać”. Zima nie jest bowiem zbyt przyjazną porą roku – zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie i stan naszej skóry. Wyjątkowo uciążliwym zimowym problemem okazuje się odwodniona skóra twarzy – wszystkie związane z nią nieprzyjemne objawy przy niskich temperaturach odczuwalne są szczególnie boleśnie. Jak zatem radzić sobie z tym problemem i jak zminimalizować negatywne skutki mrozu, wiatru i śniegu?

 

Odwodniona skóra twarzy – czym się charakteryzuje?

By móc walczyć z danym problemem, należy go najpierw zdiagnozować. Jeśli więc nie jesteś pewna, czy u podłoża dolegliwości skórnych, z jakimi się borykasz, leży odwodniona skóra twarzy, dokładnie się jej przyjrzyj. Do charakterystycznych objawów dehydratacji (odwodnienia) skóry twarzy należą przede wszystkim:

  • łuszczenie się naskórka
  • szorstkie, suche plamy rozsiane po twarzy
  • swędzenie, pieczenie i szczypanie skóry
  • podrażnienia i zaczerwienienia skóry
  • ciągłe uczucie ściągania.

Warto przy tym zaznaczyć, że odwodniona skóra twarzy może dawać o sobie znać różnie u różnych osób – a więc nie u każdego będzie można zaobserwować wszystkie te objawy. Jeśli dotyczy cię choć jeden z nich, lepiej nie zwlekaj i od razu przystąp do działania!

Odwodniona skóra twarzy zimą – jak ją chronić?

Nie trzeba chyba dodawać, że wymienione objawy odwodnienia skóry okazują się dość bolesne, zwłaszcza jeśli proces dehydratacji postępuje i nie jest w żaden sposób powstrzymywany. Zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera, a na dodatek wieje przejmujący wiatr, jest to szczególnie uciążliwe. Jak więc zabezpieczyć skórę twarzy przed podrażnieniami wynikającymi z ekspozycji na niskie temperatury?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dobry nawilżający krem ochronny, który będzie aplikowany na twarz przed każdym wyjściem z domu (i po każdym powrocie). Warto wziąć pod uwagę np. bogaty krem intensywnie nawilżający Mixa Hyalurogel, który nawilża, koi i łagodzi podrażnienia, a przy tym (dzięki zawartości kwasu hialuronowego) szybko się wchłania i zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W zimowej pielęgnacji skóry odwodnionej mogą też pomóc pozostałe produkty z tej serii, jak mleczko micelarne do zmywania makijażu czy kojący żel-serum na podrażnienia. Stworzone bowiem jako kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej, są bardzo delikatne i nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry.

Odwodniona skóra twarzy, nawet po aplikacji kosmetyku ochronnego, powinna być wystawiana na mroźne powietrze i wiatr jak najrzadziej. By dodatkowo chronić ją przed zimnem i suchością, warto zaopatrzyć się w gruby szalik z delikatnego materiału, którym będzie można osłonić twarz przed powiewami wiatru. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by nie był wykonany z „gryzącej”, nieprzyjemnej włóczki, bo dodatkowo przyczyni się do podrażnienia skóry.

W szare, mroźne dni warto otoczyć skórę szczególnie troskliwą opieką. Dzięki temu z nastaniem wiosny będzie zawsze świeża i promienna!