Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 wrzesień 2019 11:30

Jak ukoić podrażnioną cerę?

Krem po podrażnionej cery Krem po podrażnionej cery

Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…

Wszystkie te czynniki nie pozostają obojętne dla stanu cery, osłabiając jej naturalną warstwę ochronną. Jak skutecznie dbać o skórę skłonną do podrażnień? Jak wybrać skuteczny krem na zaczerwienienia na twarzy?

Naturalna, hydrolipidowa warstwa ochronna skóry, mająca za zadanie osłaniać ją przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych, łatwo ulega osłabieniu i nie zawsze odpowiednio zabezpiecza skórę przed podrażnieniami. Wpływ na to mogą mieć czynniki genetyczne, jak w przypadku skóry wrażliwej, która jest szczególnie narażona na występowanie podrażnień i zaczerwienień. Podrażnieniom ulegać może jednak każdy inny rodzaj cery – sucha i mieszana, a nawet tłusta. Nie bez znaczenia pozostają wpływ stresu, nieodpowiednia dieta, niedobory witamin i minerałów, używki oraz przebywanie w niekorzystnych dla kondycji skóry warunkach, na przykład w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest zwykle bardzo suche. Podrażnienie skóry może być wywołane także przez reakcję alergiczną lub nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne.

Pozbawiona prawidłowo działającego, naturalnego płaszcza ochronnego skóra łatwo ulega podrażnieniom, staje się napięta, ściągnięta i zaczerwieniona. Podrażnienia wywołują dyskomfort i nie wyglądają estetycznie – nie da się jednak łatwo tego ukryć. Cera wrażliwa i reaktywna często nie reaguje dobrze na kosmetyki do makijażu, może łuszczyć się i swędzieć. Jak pomóc skórze podrażnionej i wrażliwej? Jaki krem na zaczerwienienia twarzy wybrać?

Krem na zaczerwienienia twarzy

Kiedy nasza cera jest podrażniona, szukamy odpowiedniego kosmetyku, by złagodzić towarzyszące temu objawy. Jakie cechy powinien mieć dobry krem na zaczerwienienia na twarzy?

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla każdego rodzaju cery jest jej odpowiednie, codzienne nawilżanie. Podrażnienia są zwykle wywołane zaburzeniem równowagi warstwy hydrolipidowej skóry, a więc jej odwodnieniem, które osłabia kondycję skóry. Krem o właściwościach intensywnie nawilżających, na przykład Ekspert Nawilżenia od L'Oréal Paris, natychmiastowo ukoi cerę podrażnioną, zmniejszając zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Na podrażnienia skóry świetnie sprawdzają się naturalne olejki – na przykład ze słodkich migdałów i kamelii, wzmacniające warstwę ochronną cery i niedopuszczające do jej ponownego przesuszenia. Ważnym składnikiem, jaki zawierać powinien krem na zaczerwienienia na twarzy, jest również witamina E występująca pod nazwą tokoferol. Tokoferol chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i wolnymi rodnikami, tym samym redukując podrażnienia i opóźniając procesy starzenia się skóry.

Odpowiednio dobrany krem na zaczerwienienia twarzy, stosowany regularnie, pomoże utrzymać równowagę i dobrą kondycję skóry, przywrócić jej komfort i wzmocnić odporność cery na podrażnienia oraz zaczerwienienia