Wydrukuj tę stronę
piątek, 05 lipiec 2019 22:07

Codzienna pielęgnacja skóry suchej

Olejek do mycia twarzy Olejek do mycia twarzy

Skóra sucha nigdy nie wygląda dobrze. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się być nawilżona, to nałożenie na nią chociażby makijażu natychmiast uwydatnia wszelkie mankamenty związane z przesuszeniem.

Nie od dziś również wiadomo, że dobrze nawilżona skóra starzeje się wolniej i znacznie później zaczyna przejawiać oznaki świadczące o wieku.

 

Choć niekiedy wolimy sięgać po jednorazowe cudowne rozwiązania, które mają dać cerze zastrzyk składników nawilżających, to tak naprawdę najlepsze rezultaty daje odpowiednia codzienna pielęgnacja stosowana w konsekwentny sposób. Nawet oczyszczanie skóry może być drogą do jej nawilżenia. Wystarczy wybierać odpowiednie kosmetyki. Jednym z nich jest olejek do mycia twarzy.

Dlaczego olejek myjący do twarzy to dobry pomysł?

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na skład takich kosmetyków. Istotne jest, by zabezpieczały skórę przed nadmierną utratą wody. Taką naturalną barierę ochronną stanowi płaszcz hydrolipidowy skóry. Olejek myjący do twarzy może zawierać w swoim składzie między innymi właśnie lipidy, czyli grupę naturalnych związków tłuszczowych. Ważne jest również to, czego nie ma w takich kosmetykach. A najlepiej szukać takich, które nie zawierają sztucznych zapachów, barwników i parabenów. Są to jedne z substancji najczęściej wywołujących podrażnienia skóry i reakcje alergiczne. Co za tym idzie, delikatny olejek do mycia twarzy powinien oczyścić skórę z zanieczyszczeń czy pozostałości po makijażu, ale też nawilżyć skórę i ochronić ją przed utratą wody, nie wywołując przy tym podrażnień. Tego typu kosmetyki zwykle są też odpowiednie dla cery wrażliwej i atopowej oraz mogą być stosowane u niemowląt.

Jak wybrać odpowiedni olejek myjący do twarzy?

Ponieważ jest to preparat, który z założenia powinien być używany codziennie, warto poświęcić odrobinę uwagi temu wyborowi. Jedną z ciekawych propozycji są produkty do pielęgnacji Lipikar, w tym właśnie olejek do mycia twarzy. Przeciwdziała podrażnieniom skóry i wrażeniu ściągnięcia czy drapania, a ponadto uzupełnia brakujące lipidy. Jednocześnie jest w stanie łagodzić suchość skóry, stabilizując równowagę mikrobiomu. Jako jeden z niewielu kosmetyków chroni też przed skutkami działania twardej wody. Dodatkową zaletą jest obecność w składzie takich substancji jak masło Shea bogate w składniki odżywcze oraz Niacinamid wyróżniający się właściwościami łagodzącymi. Choć to olejek, łatwo się pieni i spłukuje. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć, że skóra staje się gładsza, bardziej nawilżona i bez podrażnień.