Wydrukuj tę stronę
środa, 30 sierpień 2017 16:45

Jak malować paznokcie?

Zadbane, estetycznie wyglądające dłonie są w dzisiejszych czasach wyznacznikiem elegancji, dobrego stylu i klasy. W przypadku kobiet do dbania o dłonie zalicza się również malowanie paznokci i zdobienie ich na wiele różnych, wymyślnych sposobów.

Aby pomalowane paznokcie wyglądały dobrze, należy podczas ich zdobienia przestrzegać pewnych istotnych zasad. To, jakie lakiery, pędzelki do paznokci lub dodatkowe ozdoby wybierzemy, wpłynie z całą pewnością na to, w jaki sposób będą ostatecznie wyglądały paznokcie. Istnieje wiele sposobów na wykonanie ciekawych wzorów i zdobień - niektóre lakiery posiadają specjalnie wykonane, cieniutkie pędzelki do lakierów, które umożliwiają wykonywanie starannych, szczegółowych, finezyjnych zdobień - choć trzeba przyznać, iż wymaga to nieco wprawy i zdolności manualnych.

Wygląd paznokci - dostosowany do stroju

Paznokcie powinny zawsze pasować do stroju, jaki zdecydujemy się założyć. Istnieją sposoby malowania paznokci, które sprawdzą się przy bardzo wielu różnych okazjach. Najbardziej uniwersalne są nierzucające się w oczy delikatne, kremowe odcienie lakierów do paznokci, a także kolory pastelowe. Na co dzień można również z powodzeniem zrezygnować z dodatkowych zdobień, brokatu i krzykliwych kolorów. Należy pamiętać o tym, że wyraziste kolory i wzory paznokci wyjątkowo mocno przykuwają uwagę osób postronnych - niekiedy jest to pożądane, są jednak sytuacje, w których należy tego unikać. Przy szczególnych okazjach pomalowane w taki sposób paznokcie mogą jednak być doskonałym dodatkiem do stroju.

Estetyka to podstawa

Nic nie wygląda gorzej, niż paznokcie na których widać ślady starego, częściowo zdartego już lakieru. Warto więc zawsze dbać o to, aby paznokcie były pomalowane równo i starannie, a pozostałości starego lakieru zostały dokładnie usunięte. Ładne paznokcie powinny mieć również wszystkie jednakowy kształt i długość. Jeśli jeden z paznokci złamał się - należy obciąć pozostałe, aby wyrównać ich długość. Problem mogą sprawiać paznokcie, które łatwo się łamią - niekiedy bardzo trudno jest poradzić sobie z nadmierną łamliwością płytki paznokcia. W sklepach można znaleźć wiele suplementów diety wzmacniających paznokcie, można sięgnąć także po dostępne w drogerii odżywki, które zwiększają trwałość paznokci.

Czytany 587 razy