piątek, marzec 29, 2024
piątek, 03 wrzesień 2021 10:34

Makijaż permanentny – co warto wiedzieć na jego temat?

permanentny Katowice permanentny Katowice pixabay

Wykonywanie makijażu to dla wielu osób codzienność. Coraz częściej wykonują go również panowie, którzy np. chcą zamaskować znamiona na twarzy czy wyrównać koloryt cery.

Dla wielu osób jest to jednak czynność pracochłonna, żmudna i jak się okazuje nie zawsze dająca spodziewane efekty. Często też makijaż może się rozmazać w ciągu dnia. Na rynku pojawiają się jednak rozwiązania, które pozwalają na uniknięcie wielu problemów z makijażem. Jednym z ciekawszych i coraz popularniejszych jest makijaż permanentny. Na czym on dokładnie polega i co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest makijaż permanentny? Na jakich częściach ciała można go wykonać?

Makijaż permanentny często porównywany jest z wykonywaniem tatuażu. Dzieje się tak dlatego, że zasada jego wykonania jest bardzo podobna. Specjalista przy pomocy odpowiedniego sprzętu wprowadza pod skórę barwnik. Najczęściej na głębokość ok. 0,3 do 0,8 mm. Warto jednak tutaj pamiętać, że makijaż permanentny z czasem zanika. To powoduje, że należy go powtarzać co kilka lat, jeśli chce się utrzymać uzyskany efekt. Wskazuje się, że najczęściej okres, przez jaki utrzymuje się makijaż permanentny wynosi ok. od 1 roku do 3 lat.

Makijaż ten stosuje się najczęściej do zaakcentowania określonego obszaru twarzy. Zazwyczaj wykonywane są kreski na powiekach, kolorowy makijaż oczu, a także makijaż brwi czy ust.

Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego? Gdzie warto go wykonać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie wykonać makijaż permanentny. Katowice są miejscem, gdzie z pewnością znajdziesz niejedno miejsce, gdzie oferowane są tego typu usługi. Pamiętaj jednak o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim wybierz miejsce z dobrymi opiniami, gdzie zatrudnieni są najlepsi specjaliści. Zawsze przed samym wykonaniem zabiegu powinny być też przeprowadzone konsultacje. W ich czasie otrzymasz informacje dotyczące przebiegu zabiegu i przygotowania się do niego. Służą one także temu, by móc określić, czy zabieg w ogóle może być wykonany. Do przeciwwskazań do makijażu permanentnego zalicza się między innymi stany zapalne spojówek i inne choroby oczu, ciążę i okres laktacji, choroby skóry, choroby górnych dróg oddechowych, cukrzycę, choroby nowotworowe, skłonności do tworzenia się blizn, a także przyjmowanie niektórych leków (np. przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych). Usługa nie jest także wykonywana w sytuacji, gdy w miejscu planowanego zabiegu na skórze znajdują się zmiany czy blizny.