Wydrukuj tę stronę
wtorek, 09 listopad 2021 13:05

Główne funkcje kombajnów kosmetycznych

kombajn kosmetyczny kombajn kosmetyczny

Większość zabiegów w nowoczesnej kosmetologii wymaga specjalnych urządzeń, które spełniają pożądaną funkcję. Urządzenia te są niewygodne dla lekarza i zajmują zbyt dużo miejsca w gabinecie.

Urządzenie wymaga również odrębnej dokumentacji dla każdego urządzenia z osobna. Nowoczesne wielofunkcyjne gabinety kosmetyczne z powodzeniem rozwiązują te problemy, łącząc wymagane przez kosmetologa funkcje, a jednocześnie zajmując minimalną ilość miejsca.

Rynek produktów takich jak kombajny kosmetyczne  jest zdumiewający w swojej różnorodności. Dzieli się on na produkty do codziennej pielęgnacji oraz produkty stosowane wyłącznie w salonach, czyli produkty profesjonalne.

To samo można powiedzieć o różnorodnym sprzęcie kosmetycznym, który również bywa stricte salonowy i "domowy". Przykładowo, podczas domowej pielęgnacji skóry twarzy bardzo popularne są specjalne sauny, parowce, które pozwalają przygotować skórę właściwą do późniejszego oczyszczania.

Ale kombajny kosmetyczne są pozycjonowane tylko jako profesjonalny sprzęt, którego użycie wymaga specjalnych umiejętności i zdolności. Otóż specjalistka, która posługuje się różnymi urządzeniami i narzędziami, maseczkami i kremami nazywa się kosmetyczką.

kombajny kosmetyczne

kombajny kosmetyczne

Biorąc pod uwagę, że klienci powierzają mu swoją twarz, to wybór osobistej kosmetyczki traktują nie mniej starannie niż wybór osobistego stylisty czy fryzjera. A pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze salonu lub kliniki jest właśnie sprzęt używany przez specjalistę.

Funkcje monitorujące w kombajnie kosmetycznym

Oznaczanie wilgotności skóry

Działanie wybranych kosmetyków można sprawdzić poprzez określenie wilgotności skóry przed i po zabiegu. Funkcja detekcji wilgotności skóry oparta jest na metodzie impedancji, czyli pomiarze oporu czynnego i pojemnościowego stawianego przez ciało prądowi elektrycznemu.

Funkcja ta może być wykorzystana do analizy dystrybucji płynów w tkankach, oceny i monitorowania stopnia odwodnienia lub akumulacji płynów na poziomie komórkowym. W przypadku analizy dotykowej (palpacyjnej), którą zazwyczaj przeprowadza kosmetolog, uzyskane dane są subiektywne, natomiast badania wewnętrzne zapewniają precyzyjną analizę, tak potrzebną do skutecznego i ukierunkowanego leczenia.

Szczotkowanie (funkcja złuszczająca)

Pierwszym etapem każdego zabiegu jest szczotkowanie (powierzchowne złuszczanie). Szczotkowanie służy do głębokiego oczyszczania twarzy, działanie peelingujące, które złuszcza powierzchnię warstwy rogowej naskórka i usuwa zanieczyszczenia.

Peeling przygotowuje obszar zabiegowy do lepszego działania metod zabiegowych oraz zwiększa penetrację składników aktywnych. Głębokie działanie oczyszczające jest przydatne w przygotowaniu skóry do innych zabiegów, jak również po prostu do przywrócenia jej piękna.

Oczyszczanie ultradźwiękowe o częstotliwości 25 kHz (oczyszczanie i głęboka penetracja składników aktywnych)

Zabieg ten łączy działanie ultradźwięków z działaniem elektrostymulacji do peelingu ultradźwiękowego i specjalnych zabiegów. Zabieg oczyszczania ultradźwiękowego wykonywany jest za pomocą fali ultradźwiękowej o częstotliwości 25 KHz, mającej na celu usunięcie martwych warstw naskórka, nadmiaru sebum, bakterii i innych substancji toksycznych.

Normalizuje procesy wydzielania sebum w skórze, wspomaga regenerację i wzmacnia funkcje barierowo-ochronne skóry. Kurs zabiegów pomaga rozwiązać problemy skóry skłonnej do trądziku. Ultradźwięki mają pozytywny wpływ na tkankę łączną, strukturę komórkową i struktury włókniste skóry i są wykorzystywane do korekcji zmarszczek, w tym zmarszczek mimicznych.

Urządzenia do oczyszczania ultradźwiękowego posiadają wiele specjalistycznych programów i kilka procedur zabiegowych, dobranych do różnych typów skóry, grup wiekowych i problemów estetycznych.

Waporyzator (efekt parowania)

Waporyzator służy do przygotowania i nawilżenia skóry. Ukierunkowany, drobny strumień pary to najbardziej naturalny sposób na powiększenie porów, ułatwienie usuwania zanieczyszczeń powierzchniowych i pobudzenie krążenia krwi. Jest to standardowy punkt wyjścia dla każdego zabiegu estetycznego.

Funkcje odmładzania w kombajnie kosmetycznym

Lifting RF (elektroterapia falami radiowymi) (efekt napinający)

Terapia opiera się na efekcie termicznym, który pojawia się podczas przepływu prądu przez tkanki. Wraz ze wzrostem temperatury pod skórą dochodzi do denaturacji uszkodzonych białek kolagenowych, które kurczą się i zagęszczają – efekt liftingu, który prowadzi do zwiększenia gęstości skóry właściwej. Impuls termiczny aktywuje również fibroblasty, a następnie zwiększa syntezę kolagenu, elastyny, a tym samym prowadzi do zwiększenia gęstości skóry, tworząc na długi czas zapas elastyczności tkanek.

Lifting mikroprądowy - działanie przeciwstarzeniowe

Metoda wykorzystuje prąd o niskiej częstotliwości i małym natężeniu, nie powoduje skurczu mięśni, ale stymuluje impulsy nerwowe w celu przywrócenia fizjologii tkanek. Poprawia mikrokrążenie w skórze, odżywienie i dotlenienie tkanek. Metoda ma działanie rewitalizujące, stymuluje fibroblasty oraz zwiększa ilość i jakość kolagenu (optymalizacja metabolizmu w tkankach miękkich, korekcja owalu twarzy i zmarszczek mimicznych).

Źródło: https://medikapoland.pl