Wydrukuj tę stronę
środa, 19 luty 2020 12:19

Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

Przychodnia kardiologiczna Przychodnia kardiologiczna

Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

Przychodnia kardiologiczna to miejsce, w którym niektórzy czują się bardzo niepewnie, zwłaszcza jeśli przychodzą tam po raz pierwszy. Denerwują się tym, czy lekarz wykryje jakieś schorzenie, a ponadto nie wiedzą jak właściwie przebiega wizyta u kardiologa. Żeby pozbyć się, przynajmniej częściowo stresu, warto dowiedzieć się czegoś na ten temat wcześniej, by idąc do poradni mieć pojęcie jakich pytań czy badań można się spodziewać. Warto pamiętać, że jeśli ktoś chce udać się do specjalisty zajmującego się wadami oraz chorobami układu sercowo-naczyniowego, może poprosić o skierowanie internistę albo pominąć ten krok i zdecydować się na konsultację w prywatnej placówce. Bez wątpienia godne polecenia miejsce, to przychodnia kardiologiczna zlokalizowana w Warszawie, w obrębie dzielnicy Białołęka.

A co się dzieje po wejściu do gabinetu lekarskiego? Niektórych może dziwić fakt, iż pacjent wypytywany jest nie tylko o dokuczające mu dolegliwości, ale zostaje też poproszony, aby opowiedzieć jak najwięcej o swoim stylu życia, w tym sposobie odżywiania, ilości czasu poświęcanego na ruch, stosowaniu używek itp. Kardiolog zwraca także uwagę na wygląd skóry, drżenie rak, problemy z oddychaniem. Na pewno padnie pytanie o to, czy ktoś w rodzinie ma lub miał chorobę układu krążenia. Natomiast jeśli chodzi o objawy występujące obecnie u pacjenta, lekarz powinien dowiedzieć się na czym dokładnie polegają, jak często występują, w jakich sytuacjach i jak długo się utrzymują. Następny etap wizyty polega na obsłuchaniu serca oraz płuc, a ponadto na zmierzeniu ciśnienia krwi i tętna. Potem lekarz może wypisać skierowanie na dalsze badania, takie jak EKG, echo serca, test wysiłkowy itd. Ich wyniki stanowią podstawę do wydania decyzji o sposobie leczenia. Tak więc starannie wybrana przychodnia kardiologiczna powinna być traktowana, jako miejsce, w którym można liczyć na fachową pomoc medyczną i nie trzeba się bać pierwszej, ani żadnej kolejnej wizyty.