×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 631.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 137.

Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 marzec 2014 20:10

Problematyczny kobiecy pęcherz

Zakażenie układu moczowego to infekcja bakteryjna układu moczowego. Zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, przy czym połowa kobiet miała je przynajmniej raz w życiu. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście, duża aktywność seksualna ma znaczenie, lecz nie tylko. Przewód moczowy kobiety jest zdecydowanie krótszy, przez co łatwiej dostać się tam niepożądanym bakteriom.

Zakażenie pęcherza moczowego jest także często nazywane "syndromem miesiąca miodowego". Wiąże się to ze wzmożoną aktywnością seksualną właśnie w czasie miesiąca miodowego. W czasie współżycia może dojść do zainfekowania okolic ujścia cewki moczowej bakteriami, które często pochodzą z organizmu partnera. Ryzyko infekcji rośnie, kiedy powstają mikro urazy związane z otarciami. Zakażeniu pęcherza moczowego towarzyszą bardzo niemiłe dolegliwości. Jak walczyć? 

Najczęściej przyczyną zakażeń układu moczowego jest bakteria Escherchia Coli. Bakteria ta odpowiada za prawie 90 proc. zakażeń pęcherza moczowego. Naturalnym środowiskiem bytowania E.Coli są jelita, ale kiedy bakterie mają okazje przedostania się do dróg moczowych, wykorzystują to. Namnażają się w zastraszająco szybkim tempie i najczęściej powodują zakażenie. 

Do najważniejszych czynników ryzyka należy bycie kobietą. Absurdalne, jednak prawdziwe. Kamica dróg moczowych, częste współżycie (2-3 razy dziennie) czy stosowanie niehormonalnych środków antykoncepcyjnych zajmują drugie miejsce na liście. Antybiotykoterapia czy cukrzyca także są sporym zagrożeniem dla pęcherza moczowego. Ciąża to ostatni czynnik, jednak profilaktyka czyni cuda. 

Jak rozpoznać zakażenie pęcherza moczowego? Szczypanie, pieczenie, ból podczas oddawania moczu to pierwsze oznaki. Kiedy do wyżej wymienionych objawów dojdą bóle w podbrzuszu i okolicy krzyżowej, potrzeba częstego oddawania moczu, trudności w czasie tej czynności lub podwyższona temperatura, to znak by wybrać się do apteki. 

UroFuraginum to numer jeden wśród wybieranych leków bez recepty na zakażenie pęcherza moczowego. UroFuraginum to jedyny dostępny bez recepty lek, który zawiera furaginę. Substancja ta skutecznie leczy zakażenie dolnych dróg moczowych. Działa na przyczynę infekcji – leczy, a nie tylko wspomaga terapię. Zawiera substancję o działaniu przeciwbakteryjnym, działa już po pierwszym zastosowaniu.

Jakie są zalety leku uroFuraginum? Działa szybko oraz dokładnie w miejscu infekcji. Zawiera furagine, jako jedyny lek dostępny bez recepty.

Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum), substancja pomocnicza: 13,75 mg sacharozy.

Wskazania: Zakażenie dolnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą, I trymestr ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka, dzieci w wieku do 3 miesięcy,  niewydolność nerek z klirensem kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy, rozpoznana polineuropatia, np. cukrzycowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.