czwartek, marzec 28, 2024
środa, 27 marzec 2024 19:51

Niecodzienne zaburzenie percepcji

Victor Sharrah, 59 - letni mieszkaniec Clarksville w stanie Tennessee, przeżył w listopadzie 2020 roku szokującą zmianę w swoim postrzeganiu otaczających go ludzi. Pewnego dnia nagle zauważył, że twarze osób wokół niego wyglądają na demonicze - ich uszy, nosy i usta były nienaturalnie rozciągnięte, a na czołach, policzkach i brodach pojawiały się głębokie bruzdy.

Medyczna marihuana to termin odnoszący się do wykorzystania konopi indyjskich oraz siewnych, a także ich pochodnych w celach terapeutycznych. W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie jej zastosowaniem w leczeniu różnorodnych schorzeń, co jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów poszukujących alternatywnych metod terapii. Substancje aktywne zawarte w marihuanie, takie jak THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kanabidiol), są przedmiotem licznych badań naukowych. Wskazują one bowiem na potencjalne właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne marihuany leczniczej.

Czujesz, że nie dajesz rady stawiać czoła wyzwaniom życiowym? Odczuwasz symptomy, które w jakiś sposób cię niepokoją? Nieprzepracowane sytuacje z przeszłości rzucają się cieniem na Twoje obecne życie? Jeżeli odpowiedź przynajmniej na jedno z tych pytań jest twierdząca, to znak, że psychoterapia może okazać się w Twoim przypadku dobrym pomysłem. Wyjaśniamy, kiedy warto zgłosić się w tej sprawie do specjalisty.

1. Czym zajmuje się psychoterapeuta?

2. Psychoterapia a niepokojące objawy

3. Kiedy psychoterapia zadziała?

Jeżeli interesuje cię psychoterapia Gdańsk daje ci całkiem spore możliwości wyboru. Decyzję możesz podjąć na podstawie opinii, które ma dany psychoterapeuta, metody pracy, zgodnie z którą on działa lub pytając znajomych. Pamiętaj jednak, że nie każda osoba i każda metoda terapeutyczna sprawdza się równie dobrze w danym przypadku.

Chirurgiczne szycie, niegdyś ograniczone do prostych, ale kluczowych materiałów, przeszło głęboką transformację, stając się jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się aspektów medycyny. Wnikliwa analiza historii i rozwoju nici chirurgicznych rzuca światło na ewolucję technik szycia, od tradycyjnych materiałów, takich jak jedwab, po innowacyjne, bioaktywne i samowchłaniające się szwy. Przyjrzymy się, jak postęp w tej dziedzinie przyczynił się do rewolucji w chirurgii, oferując lepsze wyniki leczenia i szybszą rekonwalescencję pacjentów.

Strona 1 z 164