środa, 25 listopad 2020 11:26

Afiliacje powinny nieść dodatkową wartość

Dyrektor marketingu w firmie Slots Template podzielił się ostatnio z internautami swoimi przemyśleniami dotyczącymi rynku kasyn online. Głównym wątkiem jego wypowiedzi był system afiliacyjny, korzyści z niego płynące, a także możliwe ścieżki rozwoju tej formy współpracy.

Fraser Linklester uważa, że najlepsi w biznesie są ci, którzy wyprzedzają zmiany i dokonują niezbędnych korekt ze sporym zapasem czasu – trudno się z nim nie zgodzić.

Afiliacje w świecie kasyn online

Fraser Linklester to niewątpliwie doświadczony specjalista w branży marketingu, szczególnie tego w świecie hazardu. Według niego, marki daleko patrzące w przyszłość muszą przewidywać pewne wydarzenia i jak najszybciej się do nich dostosowywać. Jedną ze sfer, które nadal nie są dobrze rozwinięte w tej gałęzi branży to sieć afiliacyjna – partnerzy mogliby nie tylko poprawić wizerunek operatorów, ale także twórców gier.

Linklester zauważa powolne wprowadzanie modelu afiliacyjnego do świata kasyn online. W odróżnieniu od sportu, bingo czy pokera, ta forma hazardu nadal nie wypracowała najbardziej optymalnych rozwiązań. Mimo to, każdy podmiot pracujący nad tworzeniem wiernej społeczności jest na dobrej drodze. Fundamentalną sprawą wszystkich operatorów oraz producentów gier jest zrozumienie doświadczeń i potrzeb użytkowników. Bez tego nie można przecież stworzyć produktu, który przyciągnie rzeszę fanów i sprawi, że chętnie będą do niego powracać. To właśnie witryny zachęcające do ponownych odwiedzin będą mogły rozwijać się w najlepsze. By tak się działo, ważne jest tworzenie sieci kontaktów partnerskich, pośród których znajdą się operatorzy oraz twórcy gier. Jako dobry przykład, Fraser Linklester podaje darmowy turniej, który przyciągnął społeczność graczy, lubiących zasiąść przed automatami zupełnie za darmo.

Innowacje kluczem do sukcesu

Poprawa i utrzymanie dobrego wizerunku marki nie jest łatwym zadaniem. Według Linklestera, najlepsi operatorzy to tacy, którzy traktują inne podmioty stowarzyszone jak prawdziwych partnerów biznesowych. Firmy współpracujące na zasadzie afiliacji nie tylko mogą generować dodatkowe zyski, ale mogą również poprawić swoje statystyki w social mediach i głębiej zapaść w pamięć użytkownikom sieci Internet. Generowanie większych cyfr w statystykach przełoży się na późniejszy stan konta obu stron współpracy.

Jak mówi ekspert, historia zatacza koło. Pierwsze kroki kasyn online opierały się na promocji przez partnerów. To dzięki nim operatorzy mogli promować swoje witryny, a gry poszczególnych producentów zyskiwały grono wiernych fanów. Wydawać się może, że zaangażowanie systemu afiliacyjnego to ponownie ważna sprawa. Popularnym obiektem promocji w witrynach partnerskich kasyn są gry jackpot. To one generują dużą liczbę odwiedzin kasyn online i budzą emocje wśród graczy. Sam model afiliacyjny faktycznie wydaje się zataczać koło. Aktualnie w dobie niezwykle popularnych social mediów ważne jest zawieranie wartościowych współprac, bowiem wtedy łatwiej dotrzeć do użytkownika i przekazać mu wiadomość.

Rozwój na przestrzeni kolejnych miesięcy

Nadchodzące duże zmiany w przepisach na pewno nie będą łatwe dla operatorów oraz producentów. Najważniejszą kwestią będzie oczywiście pozostanie na topie i regularne dostosowywanie się do zmian. Te mogą być jednak wyzwaniem dla każdego. Mimo to, Fraser Linklester jest dobrej myśli. Jak mówi, już teraz Slots Template ściśle współpracuje z wieloma twórcami gier, kontaktując się z nimi bezpośrednio. Ma to na celu zacieśnienie relacji partnerskich i biznesowych, które mogą pomóc w trudnym okresie dostosowania się do nowych warunków. Aby zachować dotychczasową skuteczność, poszczególne obszary branży będą musiały ze sobą ściśle współpracować – począwszy od mediów, przez twórców gier, na operatorach kasynowych kończąc. Danie nowej wartości użytkownikom i zapewnienie im bezpieczeństwa jest przecież najważniejsze.

Czytany 307 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.