piątek, marzec 29, 2024
wtorek, 01 wrzesień 2015 14:01

Jak dbać o długie włosy i dlaczego warto sięgnąć po Vitapil

Długie włosy są bardzo atrakcyjne, ale wyhodowanie ich zajmuje dużo czasu i wysiłku. Nie wystarczy dać im swobodnie rosnąć – trzeba aplikować na nie odżywki, maski, regularnie je podcinać i codziennie o nie dbać. Wiele z nas pewnie nie wie, że żeby włosy urosły tylko do ramion, potrzeba na to ponad 3 lat.

Im dalej włos znajduje się od nasady głowy, tym jest słabszy, bardziej narażony na łamanie i rozdwajanie. Rozdwojone końcówki to istna zmora osób z długimi włosami – nic się już z nimi nie da zrobić, za wyjątkiem ścięcia. Chcesz przekonać się jak temu zaradzić? Pragniesz, żeby Twoje włosy były piękne, mocne i przede wszystkim długie? W poniższym artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, jak dbać o swoje długie włosy, żeby były one nie tylko zdrowe, ale również zniewalające.

Wizyty u fryzjera

Masz długie włosy, ale mimo wszystko bardziej przypominają siano, niż fryzurę hollywoodzkiej gwiazdy? Może problem tkwi w zbyt rzadkich wizytach u fryzjera. Nie jest tajemnicą, że podcięcie włosów wzmacnia je, gwarantuje ich szybszy wzrost oraz likwiduje rozdwojone i złamane końcówki. Osobom o ciemnych włosach zaleca się wizyty u fryzjera średnio raz na dwa miesiące, natomiast blondynkom trochę częściej, bo raz na 30 dni. Jest to spowodowane tym, że blond włosy są cieńsze i delikatniejsze od ciemnych.

Codzienna pielęgnacja

Panie z długimi włosami zazwyczaj myją je codziennie lub co drugi dzień. Czeszą je kilka razy dziennie. Spinają i układają kilka razy w tygodniu. Podczas wykonywania tych codziennych czynności pamiętaj o kilku ważnych aspektach.

  • Czesanie włosów

Szczotkowanie włosów to czynność, którą wykonujesz codziennie, czasami nawet kilkakrotnie. Często popełnianym błąd przez kobiety o długich włosach to nierozczesywanie ich przez umyciem – oszczędza to później bezsensownego wysiłku jakim jest rozplątywanie mokrych włosów. Natomiast już po umyciu włosów najlepiej rozczesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami lub poczekać aż same wyschną. Bardzo ważną sprawą, przy codziennej pielęgnacji włosów jest dobór odpowiedniej szczotki. Te najtańsze plastikowe do niczego się nie nadają. Elektryzują i ciągną włosy, co w dużym stopniu przyczynia się do ich łamania i wypadania. Najlepsze są szczotki z naturalnego włosia. Co prawda kosztują kilka złotych więcej, ale z pewnością będą Ci służyć długi czas i nie uszkodzą struktury włosa. Nie zapominaj też o tym, żeby delikatnie traktować swoje włosy. Nie ciągnij ich, nie szarp. Szczotkuj je delikatnie i dokładnie, aby się nie plątały.

  • Szampon

Do każdego rodzaju włosów przeznaczony jest inny typ szamponu. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobierać kosmetyki do danego typu włosów. Istnieje cała gama szamponów, spośród której z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Na rynku znajdziesz szampony do włosów krótkich (których pod żadnym pozorem nie powinny stosować osoby z długimi włosami), długich, blond, ciemnych, farbowanych, cienkich, gęstych i wiele, wiele innych. Dobieraj kosmetyki tak, żeby włosy nie były obciążone, zwłaszcza u nasady. Pamiętaj też, żeby latem wybierać lekkie kosmetyki z filtrem UV, natomiast zimą wzmacniające i regenerujące. W czasie mycia głowy najlepiej używaj letniej wody, gdyż ciepła rozchyla łuski włosów i stają się one słabsze, matowe i szorstkie. Natomiast chłodna woda zamyka łuski i sprawia, że stają się one gładsze i bardziej lśniące.

  • Maska/balsam

Niestety szampon do pielęgnacji tak długich włosów nie wystarcza - trzeba zaopatrzyć się też w maskę lub balsam do włosów, który nałożysz zaraz po umyciu głowy, tak żeby łuska włosa się wygładzała a włos nie łamał. Dobrym pomysłem jest też wcieranie w końcówki włosów olejka arganowego lub jedwabiu do włosów. Oba te specyfiki nie są zbyt drogie, pięknie pachną i nadają włosom niepowtarzalny blask, a co najważniejsze nawilżają je.

  • Kuracja preparatem VITAPIL®

Jeśli marzysz o gęstych, mocnych i pięknych włosach, warto kup wzmacniający preparat, który codziennie wspomoże Twoje włosy od wewnątrz. Doskonałym środkiem, który pomoże to osiągnąć jest VITAPIL® - profesjonalny produkt, złożony z 16 aktywnych, naturalnych składników, wykazujący wszechstronne działanie. Już po miesięcznej kuracji zauważysz znaczną poprawę – włosy nie będą wypadać, łamać się ani rozdwajać, poprawi się ogólny stan skóry głowy i struktury włosa. Źródłem krzemu w preparacie VITAPIL® zamiast tak powszechnego skrzypu (10-15% krzemu) jest bambus, który zawiera aż 75% tego pierwiastka. Ponadto znajdziesz w nim same dobre składniki dla Twoich włosów, takie jak cynk, żelazo czy biotyna. Dzięki tym składnikom preparat VITAPIL® jest wysoce skuteczny i zadziała na każdym typie włosów.

Suszenie włosów

Po umyciu włosów, trzeba też je wysuszyć. Jeśli używasz ręcznika to nie trzyj włosów, a jedynie lekko je ściskaj i w ten sposób wyciskaj z nich wodę. Zamiast materiałowego ręcznika używaj papierowych ręczników, które są delikatniejsze, nie uszkadzają włosa i dodatkowo skuteczniej zbierają kropelki wody. Idealnie, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, żeby włosy wyschły same. Jednak jeśli nie jest to możliwe, susz włosy suszarką z zimnym strumieniem powietrza. O pozostałych, cieplejszych trybach w urządzeniu najlepiej od razu zapomnij i nigdy ich nie używaj.

Fryzury

Włosów nie powinno się związywać zaraz po umyciu – oprócz tego, że nie wyschną, to są też wtedy bardzo podatne na uszkodzenia. Zawsze wtedy, kiedy masz taką możliwość, nie związuj włosów. To na pewno dobrze im zrobi. Lepiej jeśli włosy będą smagane przez wiatr, niż przez cały dzień upięte. Pamiętaj też, że wszystkie plastikowe i metalowe elementy nie nadają się do włosów. Mocno nadszarpują strukturę włosa, odginają łuskę, przez co powstają rozdwojenia i złamane końce. Jeśli marzysz o pięknych włosach, nie używaj wsuwek, gumek z metalowymi elementami, czy plastikowych opasek. To strata pieniędzy i wielka szkoda dla Twojej fryzury.

Dieta

To co jesz ma wpływ na Twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie. Nie będzie więc zaskoczeniem, że odpowiednia dieta może również zdziałać cuda z włosami. Oto lista produktów spożywczych, które mogą się do tego przyczynić:

  • siemię lniane – duża zawartość witaminy E i cynku
  • orzechy – również duża zawartość cynku
  • warzywa i owoce – źródło niezbędnych witamin i minerałów
  • ryby – w nich znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6

Dbanie o długie włosy to spore wyzwanie. Jednak dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek nie tylko poprawisz kondycję włosów, ale również przyczynisz się do tego, że będą szybciej rosły, poprawisz własne samopoczucie i odczujesz satysfakcję ze wspaniałej fryzury. 

Tekst powstał we współpracy z Vitapil.pl

Media